Спиртзавод на Вінниччині перероблятиме мелясну барду у добрива і паливо для котелень

На Тростянецькому спиртовому заводі(Вінницька область) будують першу в Україні випарну станцію для переробки мелясної барди у добрива та паливо для промислових котелень.

Проект дозволить ефективно утилізувати відходи виробництва, вирішивши попутно екологічні питання, передає Gazeta.ua

«600 тонн барди випарна станція здатна перетворити на 60 тонн переробленої маси, що стане органічним добривом, - стверджує розробник станції, доктор технічних наук Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ Сергій Циганков. - Субстанція стає більш концентрованою, зменшується в об'ємі і в навколишнє середовище потрапляє лише технічна чиста вода, яка знову може бути задіяна у технологічному циклі або скинута в каналізацію".

В найбільш "продвинутому" варіанті відходи спритового виробництва можуть випарюватися до палива для промислових котелень.

Розробка відповідає світовим стандартам і навіть містить деталі ноу-хау, продовжує розробник, додаючи, що аналогів випарної станції в Україні поки немає. Обладнання виготовить Вінницький дослідний завод, який вже має досвід такої роботи, за кресленнями Інститут харчової біотехнології НАНУ.

Обладнання - два корпуси висотою 18 метрів і площею 6х12 – розташують на території спиртзаводу. Для зведення станції знадобиться всього 2,5 місяця.

Модернізація підприємства була їніційована містянами, які скаржилися на відчутний запах і влаштовували акції протесту проти роботи спиртзаводу без належних очисних споруд.

Влітку 2019 року обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій призупинила роботу ДП "Тростянецький спиртовий завод" через скарги населення на відчутний запах. "Будемо барду на випарній станції переробляти як запрацює завод, - каже керівник заводу Богдан Білейчук. - Відходи упарюватимемо і матимемо сухі речовини під 30%».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка