Спалювання листя викликає ракові захворювання

Восени в багатьох містах та селах милуємося кольорами опалого листя. Але часто ця краса стає гіркою і «плакучою» через звичку тисяч українців спалювати рослинні залишки.

Спалювання листя і сухої трави приносить багатолику шкоду і надзвичайно небезпечне. Одна тона спалених рослинних залишків викидає у повітря біля 9 кг мікрочастинок диму: пил, окис азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

При згорянні листя і трави з присадибних ділянок, в повітря попадають пестициди, котрими оприскують рослини. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, котре рясно окроплено від колорадського жука.

Разом з листям горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Горяння поліетиленового пакету вивільняє до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. Чорний дим від пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. Спалена гума віддає нам канцерогенну сажу і викликє респіраторнні захворювання через оксиди сірки. 
 
Прикрим є те, що біля таких вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

3.jpg

Основні загрози людському здоров’ю від спалювання листя і сухої трави: згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Руйнується грунтовий покрив, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми. При згорянні утворюється зола, котрає  дуже поганим добривом і збіднює грунт. Дим від вогнищ утворює смог, що викликає суттєве погіршення здоров’я людини. Задимлені села і міста використовують для освітлення значно більше електроенергії.

За матеріалами Олексія Василюка
Національний екологічний центр України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка