Сонячний тепловий повітряний колектор

Події, котрі організовані у Львові в рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, допомагають мешканцям дізнаватися про цікаві способи використання відновлювальної енергії. 

В дворику Ратуші можна було побачити діючий сонячний повітряний колектор. І це не була спроба зробити виставковий елемент. Михайло Когут виготовив колектор, котрий є повністю автономним і готовим до роботи моментально, в той момент коли появляються сонячні промені і попадають на його поверхню.

10505401_639442172818885_4368353727225841251_n.jpg
 
Колектор має фотопанель, котра виробляє електроенергію. Всередині колектора є теплонагріваюча поверхня, котра виконує функцію генератора тепла. Знаходиться теплогенератор під захисним прозорим покриттям, котре ще й захищає внутрішню частину від опадів. Ще один елемент надає колектору можливість подавати вироблене тепло в приміщення. Це вентилятор. Комбінація фотопанель-вентилятор-теплогенератор дозволяє бути колектору повністю автономним. При появі сонця нагрівається теплогенератор, вмикається вентилятор і тепле ще й свіже повітря подається в приміщення.  

Покриття теплогенератора нанесено за допомогою нано-технології, розробленої львівським науковцем Ростиславом Мусієм (на жаль для цього дешевого варіанту покриття, котре є винаходом науковця, не знаходиться інвесторів для широкого впровадження в життя).  

При відвідуванні виставки мером Львова, Андрієм Садовим, у супроводі Яна Томбінського, відбулася розмова про цікавий і новий елемент відновлювальної енергії. Реакцією мера були слова про те, що цій розробці потрібно створити умови для впровадження.

Використовуватися повітряний колектор може в різний спосіб. Це фактично автономна вентиляційна система. Вона поліпшує стан життєвого середовища в приміщенні, забезпечуючи природну свіжість і тепло сонця в кожному куточку кімнати, до котрої подається повітря.

Колектор працює по принципу одночасної вентиляції приміщення та обігріву:
 - задуває свіже повітря у будинок;  
 - виводить вологу; 
 - вивітрює запахи; 
 - зменшує ризик виникнення гнилизни; 
 - працює без додаткового електроживлення. 

Такий елемент є потрібним для багатьох приміщень, що вже перевірено практикою його використання. А саме: дачі, пивниці, гаражі, теплиці, сушка продуктів, церкви …

Ось так використовують такі колектори в Данії.

solar2.jpg
  
А на Львівщині варіантом є й таке цікаве тепле вентилювання причепи-пасіки.

1.jpg
 
Презентація колектора відбулася за сприяння «Центру енергозбереження», керівник котрого, Василь Прусак, сприяє поширенню цікавих і корисних енергозберігаючих проектів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: