Сонячний повітряний колектор з водостічних труб своїми руками

У весняно-осінній період можна значно заощадити на газі, вугіллі та дровах, якщо зробити сонячний повітряний колектор своїми руками. Якщо будинок великий, то маленький повітряний колектор відчутного ефекту не дасть (хіба що його буде вистачати на обігрів однієї кімнати), тому якщо є можливість, можна побудувати колектор великих розмірів. 
 
Креслення сонячного повітряного колектора 

1.jpg
 
В даному випадку колектор виготовлявся на всю довжину будинку, і, оскільки у колектора досить значні розміри, то і матеріали вибираються більш масивні. Для каркасу доцільно використовувати дошку товщиною 30-40 мм, задня стінка з вологостійкої фанери (OSB плита) - товщиною 8-10 мм. 

В якості абсорбера використовуються алюмінієві водостічні труби прямокутного перерізу, оскільки алюміній є дуже хорошим провідником тепла. Але як варіант, можна використовувати труби з бляхи круглого перерізу. 

Читайте також: Завдяки правильній вентиляції будинку можна економити на опаленні
 
Для збереження тепла в колекторі, задню стінку необхідно утеплити мінеральною ватою, а бічні стінки пінополістиролом. Для збільшення ефективності на мінеральну вату необхідно постелити тонкий алюмінієвий лист, а до листа хомутами прикріпити труби (абсорбери). 

2.JPG
 
Оскільки вхід і вихід колектора знаходиться з одного боку, то одну частину колектора необхідно розділити за допомогою дерев'яних перегородок. 
 
3.JPG
 
Варто врахувати той факт, що після складання, колектор буде дуже важким і для його установки знадобиться допомога кількох людей. Як варіант, колектор можна збирати вже на місці, на триногах. 
 
4.JPG
 
Оскільки цоколь будинку низький, а повітряний колектор вийшов високий, то його доведелося встановлювати на більшій відстані під кутом, щоб не перекривати вікна. Для підведення повітропроводів була викопана траншея і в неї покладені повітроводи, попередньо утеплені пінопластом. 

5.JPG

6.JPG
 
Після складання, сонячний повітряний колектор покривається чорною матовою фарбою. 
 
7.JPG
 
Для засклення використовувався прозорий шифер. 
 
8.JPG
 
Для доставки теплого повітря до кімнат, необхідно використовувати канальний вентилятор. 
 
10.JPG
 
Замір був зроблений у грудні при температурі на вулиці мінус 10 градусів, під час сонячної погоди. Температура вхідного в колектор повітря (з будинку) становила +14 градусів, максимальна температура на виході склала 65 градусів в 12 годин дня. Оскільки взимку дні короткі, колектор працював тільки з 9.00 до 15.00. 

Для акумулювання тепла, виробленого сонячним повітряним колектором, можна використовувати повітряний гравійний теплоакумулятор.
 
Потрібно відзначити, що в літній період, коли в опаленні немає необхідності, сонячний повітряний колектор необхідно затінити, щоб зменшити вплив високих температур на колектор, які часом можуть досягати більше 100 градусів.

При написанні статті використовувались матеріали з сайтів: n3fjp.com та solarsistem.ru

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка