Сонячний колектор чи тепловий насос?

В світі суттєво підтримується ідея встановлення сонячних колекторів. Але попри це, увагу варто звернути і на теплові насоси (ТН) для нагрівання гарячої води на побутові потреби.

На основі геліоенергетичних даних Польщі на квадратний метр припадає 967-1064 кВт*год сонячної енергії. Протягом року можна нею користуватися 1580-1624 години. Простішими словами можна пояснити, що з 1 м2 площі протягом 1 години можемо отримати 1 кВт*год енергії, якщо не враховувати втрати. 

Варто звернути все ж увагу на нерівномірність отримання такої енергії протягом цілого року, а також потребу використання. Особливо не співпадає пік сонячної активності (в обідній час) і відсутність потреби у гарячій воді (всі на роботі). 
                                               
Теплові насоси мають деякі переваги у порівнянні з колекторами, що можна оцінити порівнюючи ці системи:

- невелика різниця у вартості встановлюваних систем;
- експлуатаційні витрати для ТН є нижчими, а час встановлення коротшим;
- можна отримати більшу незалежність додаткового джерела тепла (від 1 квітня до 31 жовтня функція приготування гарячої води за допомогою котла може бути виключена);
- обладнання ТН працює тільки при потребі;
- у випадку використання вентиляційного повітря, температура котрого не опускається нижче від +60 С,  ТН може працювати круглорічно і бути єдиним джерелом тепла для приготування гарячої води з мінімальними експлуатаційними коштами;
- можна пристосувати такий ТН для охолодження приміщення, а також його осушення;
- цікавим і корисним є допомога у постачанні свіжого повітря для твердопаливного котла, якщо поряд встановлений ТН повітря-вода. Це вирішує, в багатьох випадках, проблему відсутності припливу повітря для котла, на котру не звертають увагу або немає простих способів провести вентиляцію.  

Матеріал підготовано на основі даних Stiebel Eltron.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка