В світі суттєво підтримується ідея встановлення сонячних колекторів. Але попри це, увагу варто звернути і на теплові насоси (ТН) для нагрівання гарячої води на побутові потреби.
На основі геліоенергетичних даних Польщі на квадратний метр припадає 967-1064 кВт*год сонячної енергії. Протягом року можна нею користуватися 1580-1624 години. Простішими словами можна пояснити, що з 1 м2 площі протягом 1 години можемо отримати 1 кВт*год енергії, якщо не враховувати втрати.
Варто звернути все ж увагу на нерівномірність отримання такої енергії протягом цілого року, а також потребу використання. Особливо не співпадає пік сонячної активності (в обідній час) і відсутність потреби у гарячій воді (всі на роботі).
Теплові насоси мають деякі переваги у порівнянні з колекторами, що можна оцінити порівнюючи ці системи:
- невелика різниця у вартості встановлюваних систем;
- експлуатаційні витрати для ТН є нижчими, а час встановлення коротшим;
- можна отримати більшу незалежність додаткового джерела тепла (від 1 квітня до 31 жовтня функція приготування гарячої води за допомогою котла може бути виключена);
- обладнання ТН працює тільки при потребі;
- у випадку використання вентиляційного повітря, температура котрого не опускається нижче від +60 С, ТН може працювати круглорічно і бути єдиним джерелом тепла для приготування гарячої води з мінімальними експлуатаційними коштами;
- можна пристосувати такий ТН для охолодження приміщення, а також його осушення;
- цікавим і корисним є допомога у постачанні свіжого повітря для твердопаливного котла, якщо поряд встановлений ТН повітря-вода. Це вирішує, в багатьох випадках, проблему відсутності припливу повітря для котла, на котру не звертають увагу або немає простих способів провести вентиляцію.
Матеріал підготовано на основі даних Stiebel Eltron.