Сонячний колектор - чудове доповнення до твердопаливного котла

Комбінація сучасних твердопаливних котлів і геліосистем допоможе багатьом сім’ям обігріти домівки і отримати гарячу воду навіть під час енергетичної кризи. Якщо питання постачання газу знято з порядку денного цієї зими, то підвищення ціни на газ для населення буде відбуватися ще тричі (три роки підряд – завжди на початку травня: один раз ще на 40%, а потім ще двічі по 20%). Не буде стояти осторонь і ціна на електроенергію для населення, адже вона дотується за рахунок завищеної ціни для підприємств. 

Електроопалення не є теперішнім виходом для українців з проблеми заміщення газу. Було б добре організувати нічне електроакумуляційне обігрівання помешкань, що дозволило б покращити ситуацію на великих електростанціях з нічними «провалами» постачання електроенергії – їм би це було «на руку». Але на даний час це не може бути впроваджено з технічних причин – старі електромережі не зуміють справитися з додатковими потужностями для мешканців. Держава і енергетичні структури не виділять на це грошей.  

Реалістичним варіантом забезпечення теплом для українців є використання твердого палива. Все більше твердопаливних котлів монтують домовласники. Навіть цілі міста почали використовувати котельні на біопаливі. 

Сучасний твердопаливний котел, в більшості випадків, не вимагає постійної уваги до його роботи. Особливо це стосується котлів довготривалого горіння. В деякі періоди такий котел може працювати понад добу на одному завантаженні. Ще кращі переваги у пелетних котлів, які мають бункер, де вже запас палива передбачається до двох тижнів.

1.JPGАле в цьому випадку постає питання нагрівання води влітку, коли використовувати котел не дуже доречно. Тут варто розглянути інтегрований підхід з використанням сонячної енергії. Вигоди від інтеграції твердопаливних котлів (4) і геліосистем (1) суттєві для кожного будинку. Котел дуже ефективний при холодних періодах і втрачає ККД при помірній погоді. Колектори дозволяють вирішити питання ефективності домашньої системи. 

Геліосистема може не тільки повністю забезпечити будинок гарячою водою протягом весняно-літньо-осіннього періоду. Допомагає вона економити тверде паливо, адже частково догріває воду в системі опалення в холодний період. Котел тільки догріває воду. 

В такій системі повинен бути проміжний елемент – бак-акумулятор (3). Він виступає буфером для обох джерел енергії (біопаливо і сонце) і дозволяє економити завдяки принципу: «чим більше сонця, тим менше треба платити за дрова».

Добре налаштована система дозволяє максимізувати економію твердого палива за рахунок використання енергії сонця. Цей підхід забезпечує справжню енергетичну безпеку і розумне передбачення затрат на енергію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка