Сонячні та вітрові станції у Чорнобильській зоні будуватимуть лише на невеличкій території промислового призначення

Об'єкти інфраструктури, необхідні для реалізації проектів альтернативної енергетики в зоні відчуження, будуватимуться лише на тій території, яка не належить Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Про це заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, передає Укрінформ

"Альтернативну енергетику ми плануємо розвивати на невеличкій території, яка знаходиться в центрі заповідника, але не потрапила до його меж, і де розташовані всі інфраструктурні об'єкти: Чорнобильська станція, й інфраструктура поводження з радіоактивними відходами – об’єкти, які були побудовані, що будуються і ті, що ми плануємо побудувати, - заявив він. - Наразі Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику належить 85% території всієї зони відчуження, а ті 15%, які не увійшли до нього, отримають статус спеціальної території промислового призначення».

Голова ДАЗВ підкреслив, що діяльність із розвитку інфраструтури зони відчуження агентство буде здійснювати лише в межах чинного законодавства України.

"Ніяких зазіхань на Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник не буде", - наголосив Віталій Петрук.У Прип'яті на території Чорнобильської атомної електростанції було відкрито сонячну електростанцію наприкінці 2018 року. У березні 2019 року стало відомо, що за кошти уряду Іспанії на території ЧАЕС буде збудована ще одна сонячна електростанція.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: