«Сонячні» повітряні кулі зможуть літати над хмарами та виробляти чисту енергію цілодобово

Команда дослідників з лабораторії NextPV (створена Національним центром наукових досліджень, Франція, і Університетом Токіо) наразі працює над розробкою унікального способу отримання сонячної енергії. Зокрема, науковці пропонують розгорнути масив «сонячних» повітряних куль у небі над хмарами. Очікується, що такі установки дозволять отримувати чисту енергію цілодобово, повідомляє ресурс Тreehugger.com.

Для отримання сонячної енергії необхідно будувати величезні сонячні ферми, що займають чимало площі, яку можна було б використати для інших потреб. Крім того, наземні сонячні панелі не можуть отримувати енергію вночі і у похмуру погоду. 

Дослідники з лабораторії NextPV впевнені, що концепт їх особливих повітряних куль допоможе вирішити ці проблеми. 


Більше того, повітряні кулі NextPV будуть оснащені системою виробництва водню, що дозволить ефективно зберігати сонячну енергію. Наукові навіть пропонують з часом використовувати певну частину отриманого водню для надування куль, що зробить систему ще більш ефективною та автономною. 

Такі «сонячні» кулі пропонується розміщувати над хмарами, на висоті близько 6 км від земної поверхні. Завдяки своєму незвичному розміщенню, кулі вироблятимуть в три рази більше електроенергії у порівнянні з наземними сонячними панелями. 

Крім того, дослідники впевнені, що в майбутньому над хмарами можна буде розгортати цілі ферми з таких сонячно-водневих куль. 

«Основна проблема наземних фотоелектричних елементів полягає в тому, що їх ефективність напряму залежить від погоди: хмарної чи ні. Однак вище хмар сонце світить без перешкод. На таких висотах кулі отримуватимуть пряме освітлення безпосередньо від Сонця. Тут їм не заважатиме ні тінь від хмар, ні різноманітні дифузії в атмосфері», - пояснюють науковці. 

Наразі «сонячна» куля NextPV – це лише концепт. Винахідники планують представити перший робочий прототип вже через два роки.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: