Сонячні панелі можуть генерувати на 30% більше електроенергії завдяки трекерам

Традиційні сонячні фотоелектричні панелі мають коефіцієнт корисної дії на рівні 16%, який важко підвищити, адже такий варіант панелей вже досягнув максимального значення. Кількість виробленої електроенергії залежить в основному від місця встановлення. В Україні сонячне проміння може забезпечити виробіток електроенергії протягом 1100-1500 повноцінних годин роботи на максимальній потужності. Іншими словами, сонячна електростанція з встановленими 8-ма панелями по 250 Вт (загальна потужність 2 кВт), може виробити від 2200 до 3000 кВт*год електроенергії протягом року. Ця кількість рівна споживанню електроенергії однією сім’єю (150-250 кВт*год на місяць).

Але є способи збільшити виробіток від традиційної сонячної станції на 25-30% за допомогою певної механічної конструкції і системи слідкування за сонцем. Така конструкція має назву «трекер». Перевагою рухомих трекерів є те, що розміщені на них сонячні панелі, автоматично рухаються за сонцем протягом дня і змінюють нахил в залежності від пори року. Виробіток електроенергії в цьому випадку суттєво збільшується у порівнянні з нерухомими панелями. 


Фотоелектричні панелі працюють найпродуктивніше тоді, коли робоча поверхня фотоелементів розміщена перпендикулярно сонячним промінням. Динамічні системи кріплення фотопанелей складаються з системи керування, яка впливає на роботу електромеханічних приводів за допомогою програмного забезпечення.

2.JPG

Одним з проектів є українська сонячна фотоелектрична станція «Sunflower-90», побудована компанією Рентехно в другій половині 2014 року в Кіровоградській області. Загальна потужність 90 кВт призначена для використання чистої електроенергії фермерським господарством. 

Тут було реалізовано рішення про компенсацію індуктивної реактивної потужності, адже у фермерському господарстві використовується багато електродвигунів від малопотужних вентиляторів до двигунів сушарок зерна з потужністю по 35 КВ. Таке рішення дозволило додатково знизити затрати підприємства на плату за електроенергію. 

Розрахунки для цієї електростанції показують, що при використанні трекерів тут буде досягнуто річний приріст виробництва електроенергії не менше 30%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка