Сонячні обігрівачі для басейнів дають колосальну економію енергії

Однією з ефективних система нагрівання води в басейнах є термосифонні сонячні водонагрівні колектори. Вони працюють з використанням природної циркуляції теплоносія – конвекції. Можуть працювати тільки при відсутності морозів. 

Такі системи не є найбільш ефективними, але вони прості і дешеві, не вимагають використання електроенергії для роботи насоса. Циркуляція теплоносія відбувається завдяки зміні щільності води із зміною температури. Коли вода в колекторі нагрівається (зазвичай – в плоскому), вона підіймається по стояку і поступає в бак-накопичувач, а на місце цієї води опускається більш холодна. Колектор повинен стояти  нижче бака-накопичувача.

Для захисту від замерзання деколи використовують мідні трубки товщиною 10 см з добре утепленим корпусом і подвійним склом. Але цього достатньо тільки для роботи при невеликих морозах. Основне призначення термосифонних колекторів – обігрівання басейнів в весняно-літньо-осінній період.

4.jpg

Система підігрівання води для басейнів – дуже корисне вкладання грошей. Департамент США дослідив, що плавальні басейни всієї країни споживають колосальну кількість енергії. Це дало основу вказати на економічну доцільність обігрівати басейни від сонця для зменшення споживання енергії. 

В США і в Європі сонячні обігрівачі для басейнів використовуються практично повсюдно. Тільки в США понад 200 тисяч басейнів обігрівається сонячною енергією. Вже є системи, які експлуатуються 25 років, і показали себе економічними, високонадійними, з мінімальними затратами на експлуатацію. Важливо відмітити, що вони добре працюють і економлять гроші протягом купального сезону навіть в умовах північного клімату. Існують сонячні системи для закритих басейнів, а також для великих міських і комерційних басейнів.

6.jpg

Встановлення таких систем швидкоокупне – два-чотири роки. Але є ще й додаткова перевага для власників басейну – на кілька тижнів продовжується купальний сезон без додаткових затрат. 

Площа колекторів для конкретного басейну розраховується з врахуванням площі самого басейну. Правильне співвідношення площі басейну до площі сонячного колектора буде змінюватися в залежності від таких факторів, як його розміщення, орієнтування відносно сонця, тіні і бажання тривалості купального сезону. Площа колекторів звичайно складає 50-100% від поверхні басейну.   

Для обігрівання плавального басейну можна напряму приєднати низькотемпературний колектор до системи фільтрації. Деколи потрібно встановити насос. Фільтрувальну систему налаштовують на роботу під час найбільш інтенсивного сонячного освітлення. Протягом цього часу, якщо датчики визначають достатню кількість тепла в колекторі, вони дають команду клапану направити потік води в басейн через сонячний колектор, де вона нагрівається. Нагріта вода повертається в басейн. Для зменшення корозії – можна використовувати пластикові колектори.

5.jpg

Простота сонячних систем обігрівання басейнів означає мінімальні вимоги для догляду і експлуатації. До регламентних робіт відноситься чищення фільтрів і злиття  води на зиму.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка