Сонячні електростанції стають на 8% ефективніші завдяки безпровідним модулям Tigo

Нетиповий підхід до аналізу виробництва електроенергії від сонячних станцій дає шанси отримувати більше електроенергії без збільшення кількості фотопанелей. Це виявлено при обстеженні роботи групи фотопанелей, які приєднані до одного інвертора – типова схема електростанції.

Така система приєднання приводить до зниження продуктивності всієї системи, адже один інвертор не може аналізувати стан кожної панелі, і спрацьовує по стану найменшої по ефективності панелі. А панелі, які мають кращу продуктивність на той час, не можуть віддати свою реальну потужність. 

На кожну панель падає різна кількість сонячних променів, що є основною причиною різного рівня продуктивності кожного модуля в одній системі. Маючи один інвертор на групу об’єднаних панелей, отримуємо вихідну потужність системи рівну стану потужності найменш продуктивної панелі помножену на кількість панелей. Ще прикрість є і в тому, що недобір частини потужності від «кращих» панелей приводить до збільшення виробництва тепла, яке ще більше понижує продуктивність панелі.

1.jpg

Одним з рішень, є заміна одного великого інвертора на багато менших, приєднаних до кожного з модулів. Але це дуже підвищує вартість всієї системи, ще й мікроінвертори додають в систему більшу ймовірність аварій, тому їх треба частіше перевіряти.

Іншим способом є пропозиція, яка реалізовується каліфорнійським стартапом Tigo Energy, де використовують бездротовий зв’язок, який збільшує «розумність» панелі. Індивідуальний моніторинг і керування дозволять оптимізувати роботу кожного модуля і отримати від 6 до 8% приріст виробництва електроенергії.

3.jpg

Tigo використовує надійні безпровідні пристрої. Ці пристрої надсилають інформацію про потужність модуля кожні 3 секунди, а центральна схема обраховує дані і надає можливість віддати максимальну потужність, вироблену на кожній панелі.

2.jpg

Дане технічне рішення не є дорогим і має шанс окупитися протягом зимового періоду при найменшій продуктивності системи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка