Сонячні електростанції позитивно впливають на популяцію бджіл

Сонячні панелі виявилися ще кориснішими для навколишнього середовища, ніж вважалося раніше. Американські вчені дійшли висновків, що землі навколо них можуть стати заповідником для комах-запилювачів, чисельність яких серйозно скоротилася в останні роки. У свою чергу, це призведе до збільшення врожайності та доходів фермерів.

Як передає сайт Аграрії разом, 75% всіх сільськогосподарських культур, які вживають люди, запилюються комахами. Однак через використання пестицидів бджоли вимирають. Розв’язати цю проблему допоможе сонячна енергетика – стверджують вчені Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США. Вони вивчили 2800 існуючих і проектованих сонячних установок і дійшли висновку, що територія навколо них може стати своєрідним заповідником для комах. Справа в тому, що землі близько сонячних установок не використовуються в сільському господарстві, а значить, тут можуть вільно рости квіти і трави, необхідні для запилювачів. Тому фермери зможуть отримати від сонячних установок подвійну користь: генерацію чистої електроенергії та збільшення врожайності на полях.


Як показують розрахунки, навколо досліджених об'єктів сонячної енергетики знаходяться близько 3 500 квадратних кілометрів сільгоспугідь, які можуть виграти від зростання чисельності запилювачів. Наприклад, підвищення врожайності сої, мигдалю і журавлини принесе американським фермерам додаткові $ 1,75 млн, $ 4 млн і $ 233 000 відповідно.

Ця робота стала першою, в якій оцінюється не тільки ефект сонячної енергетики на комах-запилювачів, а й можливі вигоди для фермерів. Вчені сподіваються, що їх висновки стимулюватимуть енергетичні компанії і місцеву владу перетворювати землі навколо сонячних електростанцій на «заповідники» для диких рослин і комах. Подібні проекти вже стартували в штатах Іллінойс, Меріленд і Міннесота.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка