Сонячні електростанції можуть бути витворами мистецтва

Інженерна думка знаходить все більше способів забезпечення людства новою відновлювальною енергією. Цікаво при цьому подивитися на поєднання чисто технічних рішень з варіантами дизайнерського оформлення доволі великих площ, які займають сонячні електростанції. Не раз дивують нас неймовірні і дивні втілення інженерних ідей.

Компанія ІВМ готує до запуску в 2017 році проект під назвою «сонячна квітка». Висота конструкції 10 метрів і вона буде здатна виробляти теплову та електричну енергію. Одна така «квітка» буде видавати 12 кВт електричної та 20 кВт теплової енергії. Як справжня квітка-соняшник, конструкція буде повертатися за рухом сонця – система слідкування за сонцем дозволить суттєво збільшити ефективність виробництва енергії. 

1.jpg

На невеликому острові Каледонія, що біля Австралії, розміщена фотоелектростанція у вигляді серця. Натхненням для такого рішення стала природа, яка створила форму серця за допомогою диких мангових рослин на цьому острові. Електростанцію назвали «Серце Нової Каледонії». Крім гарної назви ця станція зменшить викиди вуглекислого газу на 2 мільйони тон за 25 років, адже її електроенергія буде екологічно чистою по відношення до частково заміненої традиційної, яку на острові виробляють за допомогою мазуту і вугілля.

2.jpg

Найбільшою сонячною електростанцією, розміщеною не на материковій частині, є 70 МВт станція в префектурі Кагосіма, Японія. Крім електроенергії, вона сприяє й потоку туристів, адже стала цікавим об’єктом для огляду.

3.jpeg

Виробництвом енергії на основі сонячного випромінювання займаються і вночі на іспанській тепловій електростанції Gemasolar. Тут інженерна думка побудувала вежу, в якій використовуються розчини солей, здатні акумулювати значну кількість денної сонячної енергії. При потужності станції 20 МВт, вона здатна щороку виробляти 110 ГВт*год електроенергії, що суттєво більше за інші подібні станції без використання башні.

4.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка