Сонячні електростанції сприяють охолодженню Землі – дослідження

Великі сонячні електростанції здатні створювати охолоджуючий ефект на земній поверхні.

Про це йдеться у дослідженні фахівців з Ланкастерського університету проведеного спільно з колегами з Університету Каліфорнії і Університету Лудонг у Китаї, передає cursorinfo.co.il

Фахівці звернули увагу на кілька великих комплексів: Stateline у Каліфорнії потужністю 300 МВт і Longyangxia у Китаї потужністю 850 МВт, які розташовані у досить посушливих районах.

В рамках дослідження фахівці використовували інформацію про температуру земної поверхні, зібрану програмою Landsat. Суть даного методу полягає у вимірюванні температури поверхні в районах до будівництва сонячних електростанцій і після.

Додатково задіяні були наземні вимірювання поблизу зі Stateline.

За результатами досліджень з'ясувалося, що великі електростанції утворили навколо себе своєрідні острівці прохолоди, що поширилися приблизно на 700 метрів за межі електростанцій.

«Це свідчить про те, що великі сонячні електростанції здатні надавати позитивний вплив на екологічні процеси, підтримуючи вуглецевий баланс у навколишньому середовищі, - вважають вчені. - Цей ефект може бути незначним, позитивним або негативним – все залежить від місця розташування електростанції».

В подальшому необхідно ретельніше планувати особливості будівництва сонячних електростанцій, щоб скоротити їх негативний вплив на клімат і екологію, закликають вчені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка