Сонячне повітряне обігрівання вигідніше водяного

Практично кожен сьогодні знає про те, що сонячна енергія дуже добре підходить для нагрівання води сонячними колекторами. Цей варіант забезпечує нагрівання води для миття на 70% від річної потреби сім’ї.  Проте цей спосіб не буде економічно ефективним для обігрівання приміщень. На це впливає відносно велика вартість водяних сонячних систем. 

Маловідомим є інший ефективний спосіб використання сонячної енергії, а саме для нагрівання повітря, котрий дозволяє включати його до системи догрівання будинку.
 
Повітряний колектор суттєво відрізняється від водяного. Подібний він до плоского водяного колектора. Але внутрішній нагрівний лист-абсорбер не має трубок. Всередині колектора проходить нагрівання повітря, котре передається в приміщення. Ось як це виглядає:

Sunfire_Air_Wall.jpg
 

cwproto2b_060128_257.JPG
Цікавим є те, що повітряний колектор має вищу тепловіддачу ніж водяний. Це пов’язано з тим, що повітряний має менші тепловтрати через  те, що  працює в нижчому діапазоні температур. Для обігрівання приміщення достатньо температури 25 С (з подачею відповідної кількістю повітря). Водяний колектор повинен нагрітися до 40-50 С  і цей варіант збільшує тепловтрати в самому колекторі, бо температура оточення (нижча в 2-3 рази) відбирає частину тепла.

Дешевша вартість і більша ефективність дають шанс повітряним колекторам бути допоміжними в системі обігрівання.

На Львівщині є вже ентузіасти, котрі можуть допомогти у використанні такого виду обігрівання за допомогою сонячного теплового колектора, котре дуже потрібне для будівель, що не мають постійної присутності мешканців. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка