Сонячна електростанція в Швейцарії безперервно працює 35 років

У Швейцарії відзначила 35-річчя сонячна електростанція потужністю 10 кВт, встановлена ​​на даху Вищої школи Південної Швейцарії (SUPSI). Її ввели в експлуатацію в травні 1982 року і відтоді СЕС працює без перерв і замін модулів, передає RenEn.

Ця сонячна електростанція вважається першою в Європі, підключеною до електромережі. Як зазначає Швейцарський союз сонячної енергетики (SWISSOLAR), у сонячних електростанцій відсутні рухомі частини, що робить їх довговічними. Згідно з лабораторними дослідженнями, строк служби модулів перевищує 30 років, відтепер це підтверджено й на практиці.На сьогодні існує чимало сонячних електростанцій-довгожителів, що виробляють електроенергію понад 20 і 30 років. Особливою є СЕС, що працює з 1993 року: вона розміщена на фасаді будівлі в умовах високогір'я на горі Юнгфрауйох в «агресивних природних умовах». Вимірювання, проведені Вищою школою Берна, відзначають вкрай повільну деградацію (зниження вироблення) сонячних панелей – всього близько 0,05% в рік.

За минулий рік сумарна встановлена ​​потужність сонячних електростанцій Швейцарії становила 1,65 ГВт, вони виробляють 2,5% електроенергії в країні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: