Собівартість «зеленої» електроенергії знижується до рівня викопного палива

Електроенергія, вироблена сонячними і вітряними станціями, наближується за вартістю виробництва до електрики, отриманої на традиційних вугільних, газових та атомних електростанціях, повідомляє eircenter.com.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Як зазначають аналітики, «зелена» генерація суттєво подешевшала за останні п’ять років. Так, витрати на виробництво енергії сонячними електростанціями скоротилися з 500 дол. за 1 МВт-год у 2010 році до 200 дол. за 1 МВт-год у 2015-му. При цьому собівартість виробництва електроенергії на газових, вугільних або атомних станціях у середньому становить близько 100 дол. за 1 МВт-год.

В залежності від країни витрати на генерацію, які включають інвестиції, паливо, обслуговування та ремонт енергетичних установок, істотно різняться. Наприклад, у Бельгії облаштовані на даху сонячні установки виробляють енергію вартістю 311,77 дол. за 1 МВт-год, а в Іспанії така сонячна генерація обходиться у 166,70 дол. за МВт-год.

Аналітики МЕА, які досліджували 181 електростанцію у 22 країнах світу, наголошують, що на даний момент жодна технологія виробництва електроенергії не може вважатися найкращою і найдешевшою за всіма параметрами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка