Собівартість зберігання відновлюваної енергії зменшиться на 70% до 2030 року

Собівартість зберігання чистої енергії може зменшитись на 70% у найближчі 15 років. Таким результатом своїх досліджень поділилася група з 23 експертів, до якої ввійшли представники міжнародних консалтингових компаній DNV GL та PriceWaterhouseCoopers. 

Зокрема, автори звіту вважають, що на сьогоднішній день не було проведено жодного дослідження з більш точного вивчення вартості зберігання відновлюваної енергії, через що вона може бути завищеною. Причина в тому, що для бізнесу «зелений» фактор не відіграє ключову роль у збільшенні прибутку.   

Більше того, загальноприйнятий на сьогоднішній день показник середньої розрахункової собівартості виробництва електроенергії – так звана нормована вартість електроенергії або Levelised Cost of Energy- на думку експертів, насправді перешкоджає прогресу у вивченні методик і підрахунку собівартості зберігання відновлюваної енергії, повідомляє Сlean Тechnica

Так, аналітик Пол Гарднер з компанії DNV GL, підкреслив, що експертна група знайшла явні ознаки некоректності попередніх методик, які слугують поширенню хибної думки, що зберігати чисту енергію занадто дорого. 

Саме тому, автори дослідження радять в першу чергу переглянути методику визначення собівартості чистої енергії. Підійти до цього питання більш детально. Зокрема, експерти підкреслюють – одним лише кошторисом витрат не обійтися. 

Крім того, аналітики наголошують про суттєвий прогрес, який можна спостерігати вже зараз, у сфері технологічного покращення акумуляторів для зберігання «зеленої» енергії. Якщо виробники акумуляторів не зупиняться на досягнутому, то вже в найближчому майбутньому можна буде спостерігати суттєве зниження собівартості зберігання енергії. 

Третій пункт – це поліпшення комплексу заходів управління енергоресурсами на кожному конкретному підприємстві: постійне технічне оновлення, покращення інфраструктури, диверсифікація своїх енергетичних потужностей тощо. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка