Собівартість сонячних електростанцій зменшилася в 5 разів – фахівець НАН України

Провідний інженер, співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України Мухуб Бенменні вважає, що сонячна енергія є вигідною серед інших відновлюваних джерел через свою дешевизну і простоту в експлуатації:

«Якщо взяти 5 років тому, то собівартість 1 кВт потужності сонячної станції становила близько 4 тисяч доларів. Зараз це обходиться в 600-800 доларів. Такий спад цін пояснюється тим, що технології розвиваються, а конкуренція в виробничому напрямку зростає».

Як пише Укрінформ, серед можливих варіантів застосування альтернативних енергоджерел в поселенні для переселенців під Києвом проекту «Громади майбутнього», експерт радить саме сонячні станції.

«Сонячна енергія дуже проста в експлуатації. Вона не вимагає якихось додаткових досліджень перед установкою. Сонце є всюди у відкритому середовищі. Сонячні модулі не вимагають ніякої механіки, на відміну від інших джерел енергії, – говорить Бенменні. – Сонячні панелі можна ставити скрізь, незалежно від регіону, вони працюють і виробляють електроенергію навіть тоді, коли ми не бачимо сонця, і взимку теж».

Через похмуру погоду потужність сонячних станцій значно нижча. Але це проблема всіх відновлюваних джерел енергії, які залежать від природних факторів. Виходом є акумулювання «зеленої» енергії, що зараз дуже дорого. Але це лише питання часу – переконаний експерт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка