Смог із повітря можна вловлювати і перетворювати на чорнило для принтерів

Як відомо, забруднення повітря загрожує здоров'ю людини. Тому вчені постійно перебувають у пошуку нових методів раціонального застосування вуглецю, навіть перетворюють смог на прикраси.

Випускник Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology) Анірудх Шарма (Anirudh Sharma) нещодавно винайшов ще одну можливість використання вуглецю у повсякденні: він виробляє зі смогу чорнило для принтерів. Ідея відвідала молодого вченого під час подорожі на батьківщину до Індії, де великі густонаселені міста країни страждають від сильного смогу і сажі, тобто неспаленого вуглецю.

Для втілення задуму Шарма сконструював демонстраційний пристрій, який витягує сажу з палаючої свічки і накопичує її на свого роду вістрі. За допомогою вістря ємність для чорнила наповнюється сумішшю з сажі, горілки та оливкової олії.

Поки що чорнило Шарми поступається якістю продукту таких відомих виробників, як HP або Canon. Навіть сам винахідник визнає, що чорнило може бути більш насиченого чорного кольору. У будь-якому випадку сировини на екологічне чорнило більш ніж достатньо: за даними Шарми, чотирьохрічний дизельний двигун здатний лише за 60 секунд виробити вуглецю, якого вистачить на цілий картридж. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка