Сміттєпереробні заводи мусять бути у всіх українських містах

Європейські міста нарощують технології по спалюванню сміття, котре збирається комунальними службами міст у великій кількості. В Кракові повним ходом йдуть роботи з підготовки такого заводу, котрий повинні запустити в роботу до 2016 року. Потужність утилізації сміття на цьому заводі складає 220 тис. тон щороку. В результаті буде отримана електроенергія і тепло для центральної мережі міста.
 
Інвестиції в такий завод немалі. Близько 200 млн. у.о. потрібно на всю будову. Практично половину коштів дофінансовується з екологічного фонду. Для Кракова ця технологія органічно пов’язана з комплексною системою міського комунального господарства.


Кожне велике українське місто теж має проблеми з переробкою відходів. Тільки деякі з них мають реалізовані подібні підходи. До них відноситься і Київ, де з 1987 року працює сміттєспалювальний завод «Енергія». За інформацією з сайту компанії «Київенерго», цей завод входить до її складу. Працює сміттєспалювання круглодобово. Встановлено 4 чеські котли, потужності котрих дозволяють спалювати п’яту частину київських твердих побутових відходів.

2.jpg

Щороку завод виробляє і передає на 13 об’єктів 6-7 тис. Гкал тепла. Але потужності заводу не використовуються на повну потужність.

Передбачається встановлення турбоагрегата для когенерації (одночасне виробництво електричної і теплової енергії). Це дозволить щороку виробляти 38 млн. кВт*год електроенергії та продавати 232 тис. Гкал тепла.


Побідні заводи у всіх великих українських містах суттєво допомогли б зменшити споживання газу та вугілля для виробництва електроенергії та тепла. Це один з шляхів забезпечення енергонезалежності України. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка