Сміттєвий колапс: Казахстан запроваджує високі тарифи на електроенергію з відходів

В Казахстані спеціальний тариф на електроенергію, яка буде вироблятися в результаті спалювання сміття і поставлятися у загальну мережу подібно "зеленій" електроенергії, складе близько 25 євроцентів(102 тенге) за 1 кВт/год.

Про це йдеться у проекті Екологічного кодексу (ЕК) і відповідних поправок в законодавство, які презентували в мажилісі парламенту 3 лютого.

Згідно з документом, високі тарифи на електроенергію отриману зі сміття з гарантованою її купівлею разом з гарантованим постачанням твердих побутових відходів (ТПВ) дозволять залучити інвесторів у будівництво сміттєспалювальних заводів.

«Наразі на 3,5 тис. полігонах Казахстану накопичено понад 120 млн тонн ТПВ, а щорічно утворюється ще понад п'ять мільйонів тонн, - зауважив міністр екології, геології та природних ресурсів Магзум Мірзагалієв. - З метою скорочення обсягів утворених твердих побутових відходів пропонується впровадити механізм waste to energy - спалювання відходів з подальшим отриманням електричної і теплової енергії для передачі її у мережу за аналогією з поновлюваними джерелами енергії».

За словами Магзума Мірзагалієва, спалювання накопиченого у Казахстані сміття дозволить до 2025 року скоротити обсяги відходів до 30% і залучити приватні інвестиції. «Waste to energy добре себе зарекомендував у Європі, де працює близько 150 сміттєспалювальних заводів, - зазначив міністр. – Аби запобігти можливим викидам шкідливих речовин в атмосферне повітря, Казахстан впровадить жорсткі, аналогічні Європейським директивам, обмеження щодо дотримання вимог до викидів».

На даний момент у Казахстані відходи сортуються, але не переробляються, зауважив Магзум Мірзагалієв. «Інвестор не йде, тому що в середньому тариф на вивезення сміття складає 200 тенге (близько 13 грн) з населення, - пояснює він. - При цьому, наприклад, у місті Алмати, де проживає близько двох мільйонів жителів, платять за вивезення сміття всього близько 580 тис. осіб».

Казахстан вирішив залучити інвесторів у створення сміттєспалювальних заводів, оскільки підвищити тариф за вивезення сміття з 200 до 1,5 - 2 тис. тенге (100-130 грн) з населення просто неможливо, пояснює міністр.

У Казахстані з 2016 року спостерігається зростання переробки ТПВ з 2,5% до 14%.

Україна має схожу ситуацію з переробкою ТПВ. Щорічно Україна генерує 14 млн тонн побутових відходів. 5,6% ТПВ відправляються на переробку, 1,4% на спалювання, решта 93% - їдуть на звалища і полігони. За приблизними розрахунками у нас налічується 40 тисяч полігонів і звалищ, 33 тисячі з яких є несанкціонованими.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка