Скинулись на вітер: британці зібрали на краудфандингу 2,6 млн євро на будівництво вітропарку

У Великобританії споживачі будують вітроелектростанцію на зібрані на краудфандингу 2,6 млн євро.

Graig Fatha, на якій працюватиме Ripple Energy, належить 907 приватним особам, передає balkangreenenergynews.com.

Перша вітроенергетична установка Сполученого Королівства, якою володітимуть сотні людей, наразі майже завершена.

Власники ВЕС зібрали 2,6 мільйона євро краудфандингу. Передбачається, що вітроелектростанція почне поставляти електроенергію після Нового року.

Кооперативна модель використовувалася раніше у Великобританії, але ВЕС Graig Fatha привносить інновації, тому що споживачі будуть власниками вітроенергетичних турбін.

Очікується, що кожне залучене домогосподарство заощадить у середньому 272 євро на рік і знизить свій рахунок на 30%. Скорочення вуглецевого сліду спільноти оцінюється у тисячу тонн CO2.

Норма економії для власників Graig Fatha - це різниця між оптовою ціною на електроенергію і низькою і стабільною вартістю експлуатації вітроелектростанції.

«Чим більше вітроелектростанцій, тим більше екологічно чистої електроенергії з нульовим викидом вуглецю і тим більш значною буде економія на рахунках, - пояснюють у Ripple. – Незабаром ми плануємо будувати другу вітроелектростанцію: попит буде надзвичайно високим».

Як пояснюють у Ripple, через зростання оптових цін в останні місяці економія буде значно вище, ніж початкові оцінки, коли вперше зареєструвалися зацікавлені особи.

Перша передбачувана економія склала менше 0,047 євро за кВт*год протягом першого року, і тепер, 15 місяців по тому, Ripple очікує, що економія складе близько 0,094 євро за кВт*год, принаймні, протягом першого року експлуатації вітроелектростанції.

Термін служби вітряної ферми оцінюється у 25 років.

Вітроелектростанція не буде безпосередньо постачати своїх власників. Електроенергія буде продаватися кооперативу Energy, що належить компанії Octopus, яка постачає власників електроенергією.

Ціна залежить від того, скільки енергії виробляє вітроелектростанція, від цін на електроенергію і кількості вітроелектростанції, що належить окремій особі. В середньому кожен власник заплатив за свою частку 2583 євро.

За даними Ripple, середньостатистичне домогосподарство Великобританії споживає 2900 кВт*год електроенергії на рік.

"Якби люди хотіли володіти достатньою часткою вітроелектростанції, щоб повністю покрити своє споживання електроенергії, їм довелося б заплатити близько 2200 євро авансом, - пояснюють у компанії. - Очікується, що ця частка вітроелектростанції буде генерувати 2900 кВт*год дешевої, екологічно чистої електроенергії щороку".

Щороку британському домогосподарству рахунок від поточного партнера з постачання кооперативної енергетики обходиться близько 908 євро на рік. Тепер, з урахуванням додаткової економії на вітроелектростанціях Ripple, вони зможуть заощадити близько 0,094 євро за кВт*год, помноженої на 2900 кВт*год вироблення електроенергії на їх вітроелектростанції у рік.

"Це призводить до очікуваної економії у розмірі 272 євро на рік, - пояснюють у компанії. - Члени Ripple, як правило, володіють більшим, ніж типове британське домогосподарство, тому їх середня економія складе 338 євро".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка