Скільки років можуть прослужити сонячні панелі

Вироблення електроенергії сонячними панелями буде знижуватися зі швидкістю 0,5% у рік.

Про це свідчить дослідження американської лабораторії поновлюваних джерел енергії NREL (підрозділ міністерства енергетики США), передає renen

«Термін служби сонячних панелей і обсяги виробленої ними електроенергії залежать не лише від клімату та типу модуля, а й монтажної системи, - наголошують у NREL. - Коефіцієнт деградації сонячних панелей дорівнює 0,5% у рік в середньому(медіанне значення), але зниження ефективності може пришвидшуватися у жаркому кліматі і у встановлених на даху системах».

На картинці представлений результат дослідження в графічному вигляді.

Ступінь деградації 0,5% означає, що вироблення сонячної панелі буде знижуватися зі швидкістю 0,5% у рік, пояснюють вчені. «На 20-й рік служби модуль буде виробляти близько 90% від електроенергії згенерованої у перший рік», - наголошують у NREL.

Визначити, скільки прослужить сонячна панель не можна. Даних щодо повного терміну служби модулів немає. Приміром, у Швейцарії вже 35 років працює сонячна електростанція. Виробники дають гарантію на збереження номінальної потужності (performance warranty) на 20-30 років.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка