Скільки можна заробити в Україні на продажі сонячної енергії?

Недавно ми опублікували новину про мешканця Львівщини, який розмістив у себе на даху сонячні батареї і першим в Україні отримав дозвіл на продаж електроенергії по зеленому тарифу.

Тепер нам стало відомо про ще двох мешканців Прикарпаття, які також продають електроенергію державі по зеленому тарифу. 

Спочатку можливість продавати електроенергію по зеленому тарифу для 10-ти кіловатної електростанції на даху свого будинку у селі Побережжя Тисменицького району отримав ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський. 

Загальна вартість реалізованого проекту становила 186 тис. гривень. 

За словами Євстахія Івановича, у сонячні зимові дні електростанція виробляє максимум – 9 кВт, в похмурі дні - 3 кВт. За умов дії зеленого тарифу, електростанція окупиться за 3-4 роки. У іншому випадку, термін окупності проекту становитиме близько 30 років.

Нагадаємо, згідно законодавства, максимальна потужність приватної сонячної електростанції не може перевищувати 10 кВт. При чому держава викуповує електроенергію по 3,89 грн/кВт.

Через деякий час на Франківщині, у селі Королівка, була запущена та підключена до загальної електромережі ще одна приватна електростанція на 10 кВт. 

5.jpg

Монтажем та отриманням дозволів займався Богдан Кузишин, який наразі вже займається встановленням на налагодженням приватних сонячних електростанцій.

Як нам розповів Богдан, заявку на отримання зеленого тарифу він подав відразу після того, як була оприлюднена відповідна постанова. 

Монтаж станції був виконаний наприкінці квітня. Сумарна вартість будівництва становила бл. 18 000 у.о.
При цьому Богдан зауважує, що із хорошим напарником монтаж 10-ти кіловатної електростанції можна виконати за 2-4 дні.

Для своєї СЕС Богдан використав 40 панелей. Для експерименту, було закуплено 20 монокристалічних панелей та 20 полікристалічних, які під’єднано послідовно у два кола по 20 панелей. 

По результатах роботи за перший місяць, монокристалічні панелі виявилися продуктивнішими.

Потужність однієї панелі 250вт, робоча напруга 30 вольт.

Розміри 1 панелі 990*1650мм, відповідно і площа становить 80 -100 м2.

14 серпня СЕС була офіційно підключена до загальної електромережі.

За період від 14 до 31 серпня було продано 507 кВт-год на суму 1973 грн

1.jpg

За вересень було продано вже 983 кВт-год на суму 3827 грн. 

2.jpg
 
Гроші виплачують на рахунок вчасно, без затримок.

Всім, хто планує встановити у себе на даху сонячні батареї, Богдан бажає сміливості, поміркованого альтруїзму, глибшого розуміння справи, віри у благородну складову свого проекту. Якщо ж вам буде потрібна консультація, можете звернутися до Богдана особисто по тел: 050-540-31-63

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка