Скільки коштуватиме опалення будинку пелетами?

В Україні для систем обігрівання починає приживатися такий вид палива як пелета. Основна кількість українських пелет продається європейським покупцям і в основному ціну на пелети вказують також в європейській валюті. А для українців вже треба рахувати все в гривнях.

Для прикладу можна взяти будинок, площею обігрівання 180 квадратних метрів. Питомі тепловтрати утепленого будинку можна кваліфікувати цифрою 150 кВт*год/м2-рік. Будинок протягом року буде потребувати на обігрівання 27000 кВт*год тепла. 

Цікаво порівняти ціни різного обігрівання. Для газового котла за сезон потрібно 3100 м3 газу, на що витрачають 5600 грн. При тарифі 0,23 грн/кВт*год за електричне обігрівання потрібно 6200 грн.  Найдешевшим видом є дрова. Тут плата буде понад 3 тисячі гривень. Ціну прорахувати дуже складно. Адже продаж відбувається складометрами, котрі важко обрахувати. Після цього частина дров втрачається при розрізанні і при обчищенні кори. Можливі додаткові затрати на зберігання, переміщення.


Пелети дають рівень комфорту подібний до газового. Пелетний котел працює автоматично, має бункер для тривалого зберігання та використання палива. 

Теплотворна здатність пелет – 4,5 кВт/кг. Для обігрівання вказаного вище будинку протягом року потрібно 6 тон пелет. Ціна пелет починається від 1200 грн. Загальна вартість обігрівання будинку складе 7200 грн. Варто провести додаткові заходи з термомодернізації будинку, котрі можуть скоротити споживання палива ще 30-40%.   


Порівняння цін поки-що не на користь пелет. Але ціна газу буде збільшуватися ще тричі протягом наступних років і збільшиться втричі. Електроенергія для населення субсидується і продається населенню нижче в 3 рази. Тому тим власникам будівель, котрі мають потребу у виборі палива і котла, варто враховувати ці значення і це може бути вирішальним при виборі ціни палива і комфорту.    

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка