Сингапурські вчені розробили матеріал, який виробляє електроенергію з вологи

Вчені з Національного університету Сінгапуру розробили матеріал, який ефективно вбирає піт і перетворює його в електроенергію.

Нову плівку можна застосовувати для пошиття спортивного одягу та взуття, а також для живлення натільної електроніки — годинників, фітнес-трекерів або медичних гаджетів, передає hightech.plus

«Потовиділення - природний процес, у результаті якого тіло регулює температуру, здебільшого піт складається з води, і коли він випаровується з поверхні шкіри, нам стає прохолодніше, - пояснюють розробники. - Традиційні гігроскопічні матеріали — цеоліти або силікагелі — мають низький рівень водопоглинання і тверду структуру, тобто непридатні для вбирання поту, тоді як наш матеріал поглинає у 15 разів більше вологи і робить це у шість разів швидше».

Новий матеріал змінює колір з синього на рожевий відповідно до рівня поглиненої рідини.

Головними компонентами тонкої плівки виступають два гігроскопічних хімічних елемента -хлорид кобальту і етанол амін, які відмінно вбирають вологу і здатні швидко виділяти її під дією сонячних променів. Виготовлений матеріал вийшов багаторазовим - його можна повторно використовувати понад 100 разів. Плівка покрита мембраною з дихаючого і водостійкого політетрафторетилену(тефлону).

Для того щоб зібраний піт не пропав даром, вчені розробили і успішно продемонстрували працездатність прототипу носимого пристрою для збору енергії, що складається з восьми електрохімічних елементів і плівки в якості електроліту. Кожен такий елемент генерує близько 0,57 вольт електрики з вологи. Цього достатньо, щоб пристрій міг живити світлодіод.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка