Сингапурські вчені розробили фотоелемент, який генерує електроенергію на межі світла і тіні

Сінгапурські вчені створили прототип фотогальванічного елементу, який виробляє електроенергію на контрасті світла і тіні.

Експериментальний пристрій працює у два рази ефективніше традиційних кремнієвих фотоелементів, передає hightech.plus

Прототип створений з гнучкої прозорої пластикової основи з чотирма осередками, кожна з яких складається з золотої фольги, нанесеної на підкладку з кремнію. Виробництво цих елементів обходиться дешевше, ніж аналогічних кремнієвих фотоелементів.

Якщо помістити пристрій SEG (Shadow-effect Energy Generator) у тінь або на світло повністю, він виробляє зовсім небагато електроенергії. Однак, коли тінь падає на нього частково, між освітленою і неосвітленою частинами виникає різниця напруги. Ця різниця і створює електричний струм. У лабораторних умовах пристрій виробив достатньо електроенергії, щоб живити цифровий годинник. А у порівнянні з фотогальванічною панеллю аналогічної ємності в умовах "півтіні" новий фотоелемент працював у два рази краще.

SEG може не тільки забезпечувати роботу дрібних гаджетів, але і живити датчики руху там, де виникає рухома тінь, пишуть розробники. Вони мають намір знайти заміну золотій фользі, щоб ще більше знизити собівартість технології.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: