Сім’я з Чернігова заробила за перші десять днів роботи сонячної станції 1100 грн

Оксана та Валерій Чуб з Чернігова встановили на даху триповерхового будинку сонячну електростанцію і, підключившись до «зеленого» тарифу, за перші десять днів роботи СЕС заробили 1100 гривень.

32 сонячні панелі потужністю 325Вт кожна займають 67 квадратних метрів покрівлі, передає Gorod.cn.ua.

«Панелі української фірми "Блю сан", інвертор австрійської фірми "Фроніус" - у цій установці він найдорожчий: коштує близько чотири тисячі доларів, - розповідає Валерій Чуб. – За спеціальний двонаправлений лічильник, який дистанційно передає електрикам інформацію - не треба знімати показання, стоїть антенка - віддали 6 тисяч гривень та близько 20 тисяч гривень за збільшення потужності електромереж для будинку до 12 кВт».

Подружжя підприємців, яке займається виробництвом та реалізацією металопластикових вікон, побудувало будинок півтора року тому. Узимку будівля опалюється дровами, решта: три телевізори, плита, духовка, мікрохвильова, посудомийна та пральна машини - на електриці.

«За електроенергію платили близько 1200-1500 гривень у місяць, - згадує Оксана Чуб. – Почали думати, як зекономити: спочатку купили бензогенератор, однак все одно було дорого, потім побачили оголошення про сонячні батареї – і за 12900 доларів придбали СЕС потужністю 10 кВт».

Наразі сонячна станція повністю забезпечує енергопотреби будинку, а надлишки йдуть в електромережу, продовжує Валерій Чуб. «Нам платять по 4 гривні 40 копійок за кВт-год - за "зеленим" тарифом: 18 евроцентів до 2030 року - зафіксована ціна, потім може бути інша, - розповідає господар. - Гроші надходять на спеціальний банківський рахунок до 15 числа кожного місяця».

20 червня подружжя уклало договір з обленерго.

«З 20 по 30 червня нам заплатили 1100 гривень, - розповідає Оксана Чуб. – Завдяки надлишку енергії, який виробила наша сонячна станція, ми зараз не платимо за електроенергію, а тільки заробляємо».

Щомісячно обленерго звітує, скільки кВт-год «сонячної» електроенергії було використано нашим домогосподарством, а скільки продано у загальну мережу, зазначає Валерій Чуб. «Приміром, ми за день отримали від нашої СЕС 50 кВт-год, з яких на приготування їжі, прання та інші домашні справи використали максимум 10 кВт-год, - наводить приклад чернігівець. – Відтак, державі віддаємо 40 кВт-год, які помноживши на 4,40 гривні, отримуємо 176 гривень».

50 кВт-год сонячна станція дає у сонячний день, а у похмурий – максимум 20 кВт-год, додає жінка. «Кожен день рахується індивідуально, - розповідає Оксана Чуб. - Увечері, вночі купуємо енергію за звичайним тарифом - тобто дешевше, ніж продали денну».

Згідно з попередніми підрахунками, сонячна станція окупиться за 5 років. «Плануємо отримувати від 3 до 7 тисяч гривень доходу на місяць, у середньому – 5 тис. гривень в залежності від погоди, - розповідає господар. – Приміром, зараз інвертор показує 9 кВт 640 Вт і наш заробіток становить 44 гривні в годину - це через мінливу хмарність, а вийде сонце з-за хмари - буде більше».

Наразі у Чернігові працює вісім «домашніх» сонячних станцій, а в області - близько 20-ти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка