Сім китайських компаній закликають прийняти новий стандарт сонячних кремнієвих пластин

Сім китайських компаній з випуску сонячних модулів і їх компонентів закликають галузь прийняти новий стандарт сонячних кремнієвих пластин М10 (182 мм).

Про це йдеться у спільній заяві JinkoSolar, Canadian Solar, JA Solar, LONGi, Runyang Yueda Photovoltaic Technology, Lu'an Solar Technology і Zhongyu Photovoltaic Technology, передає renen

Ще у 2018 році пластини M2 розміром 156,75 мм були фактично галузевим стандартом, на них припадало більше 90% світового ринку. Однак поступово виробники розгледіли переваги більших пластин, почали збільшувати формати, намагаючись виділитися на ринку, стати законодавцями мод, встановлювати галузеві стандарти. На ринку з'явилися великоформатні модулі потужністю понад 500 Вт.

За відсутності єдиного стандарту компанії-виробники модулів і елементів стали використовувати пластини різних розмірів, що призвело до збільшення виробничих витрат по всьому ланцюжку поставок в галузі, включаючи пластини, осередки, модулі і допоміжні матеріали, такі як скло. Споживачам сонячних модулів стало все важче орієнтуватися в технологічних нюансах, процеси проектування установки фотоелектричних систем також ускладнилися. Це також сприяло зростанню кінцевих витрат.

Для ефективного вирішення цих проблем підписанти виступають за створення стандарту кремнієвих пластин-M10-з геометричним розміром 182 мм x 182 мм. «Це оптимізує використання ресурсів і сприятиме подальшому здоровому розвитку фотоелектричної галузі», - йдеться у заяві.

Запропонований формат М10 сьогодні не представлений на ринку. Компанії пропонують конкурентам компроміс: ми відмовляємося від своїх нинішніх форматів, і всі разом робимо нове.

Серед підписантів відсутня Китайська Zhonghuan Semiconductor, яка у 2019 році представила кремнієву пластину гігантського розміру М12 «Kwafoo» — 210 мм х 210 мм, і яка вже встановлюється в ряді «надпотужних» сонячних модулів.

Перехід на формат М10 зажадає значної модернізації обладнання для багатьох виробників, і невеликим компаніям це буде зробити нелегко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка