Сільське господарство стає все потужнішим джерелом відновлювальної енергії

Все частіше використання терміну «енергетика» відбувається у контексті сільськогосподарського виробництва. І не стільки через те, що для виробництва потрібна енергія. Все більше сільське господарство стає джерелом відновлювальної енергії, яку використовують інші галузі.

В Іваничівському районі Волинської області проведений День енергетичного поля. Ініціаторами такої події стала компанія «SALIX energy», яка займається тут вирощування і використанням енергетичної верби. Запрошеними були представники обласних адміністрацій Волинської та Львівської області, керівники та спеціалісти інститутів біоенергетичних культур та механізації сільськогосподарських робіт, зацікавлені бізнес-компанії.

Енергетична верба є однією з найбільш поширених культур для виробництва твердих видів біопалива. І власне на цьому полі йшла розмова про елементи технології вирощування енергетичної верби від закладання плантацій, заходів по догляду, збору сировини (щепи) та безпосереднього спалювання щепи в твердопаливних котлах для виробництва теплової енергії.

Тут існує повний цикл створення плантацій енергетичної верби від їх закладання, заходів по догляду, збору щепи та безпосередньо виробництва теплової енергії. Є і технічні засоби для посадки та збору енергетичної верби. 

1.JPG

Закладання плантацій енергетичної верби проводиться спеціалізованим пристроєм за допомогою трактора. Для збирання енергетичної верби застосовують комбайн John Deere 7300 з жаткою для верби Salix head HSAB. Комбайн зразу подрібнює вербу на щепу і завантажує в причіп. Продуктивність комбайну - 1 га верби за годину.

4.jpg 4.jpg
 
В Іваничах підготовлені котельні для спалювання отриманої щепи в твердопаливних котлах для забезпечення теплом приміщень райдержадміністрації, податкової, відділу освіти, дитячого садочка, школи №1, спортивної школи, музею, районної лікарні.

Читайте також: Волинь стає лідером на ринку української біоенергетики


Інформацію підготував Василь Прусак, Центр енергозбереження
на основі матеріалів сайту
Інституту цукрових буряків Української академії аграрних наук

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка