Shell займатиметься спорудженням у Норвегії вітрогенераторів у вигляді повітряних зміїв

Нафтогазовий гігант Shell і американська компанія Makani (входить до холдингу Alphabet) розпочали великий спільний проект зі спорудження берегової електростанції вітряного типу в Норвегії. Її планують побудувати на основі вітрогенератора у вигляді повітряного змія, повідомляє Renewables Now.

Makani вважає, що ця технологія має потенціал для прискорення доступу до нових морських районів. Деталей співпраці з Shell не розголошують, але відомо, що компанія продовжить свою діяльність як незалежний бізнес у межах холдингу. Новий вітрогенератор на 90% легший, ніж турбіни аналогічної потужності, завдяки використанню легкої електроніки та розумного програмного забезпечення.


«На відміну від більшості плавучих морських вітрових електростанцій, розгорнутих на глибині більше 50 метрів, повітряні змії Makani не повинні підтримуватися великими платформами. Замість цього ми плануємо прикріпити вітрогенератор на невеликий пришвартований буй», – пояснюють фахівці.

Протягом останніх п'яти років, з концепції повітряного змія компанія доросла до створення комерційного прототипу. Результатом роботи є модель M600 потужністю 600 кВт, яка має розмах крил 26 метрів (85,3 футів). Партнерство з Shell розпочнеться з тестування офшорної системи з демонстраціями в Норвегії вже у 2019 році. Компанія також має тестовий майданчик на Гаваях, де продовжуватиме демонструвати свою технологію протягом наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка