Держагентство з управління зоною відчуження отримало близько 60 заявок на будівництво сонячних електростанцій від іноземних та вітчизняних інвесторів загальною площею, що перевищує відібрані 1172 га.
Аби обрати найкращі компанії для зведення у Чорнобилі об'єктів сонячної енергетики, уряд має намір провести відкритий конкурс, передає kmu.gov.ua.
«Потрібно створити абсолютно конкурентні умови для інвесторів, які хочуть взяти участь у масштабних проектах сонячної енергетики, - заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході наради 22 травня. - Необхідно відібрати компанії, які побудують СЕС відкрито, публічно, через зрозумілі процедури і механізми, тоді країна отримає найкращі інвестиції і мінімізує будь-які втручання».
За словами глави уряду, сонячна енергія дозволить зменшити залежність України від традиційних джерел та підвищить енергетичну безпеку. «У нас є територія для розміщення потужних сонячних станцій, - підкреслив Володимир Гройсман. - Інфраструктурно ми можемо прийняти цю «зелену» електроенергію і розподілити по території країни".
За словами міністр екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, ідея про перетворення зони відчуження у ключовий проект відновлювальної енергетики став порядком денним для уряду. «До максимально ефективної та швидкої реалізації запуску станції сонячної енергетики в зоні відчуження Володимир Гройсман залучив всі зацікавлені сторони", - наголосив голова екологічного відомства.
Учасники наради обговорили проблемні питання реалізації проектів вироблення сонячної енергії та залучення інвесторів.
23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №912 "Деякі питання стимулювання розвиту зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення", яка визначає розмір орендних ставок за використання державного майна, розташованого в зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення, а також має стимулювати залучення інвестицій в проекти відновлювальної енергетики в зоні відчуження.
Зона відчуження та зона безумовного (обов'язкового) відселення була обрана для розвитку альтернативної енергетики, у тому числі сонячної, бо на її території збереглися електричні мережі великої потужності, відповідна інфраструктура, яка раніше використовувалася для потреб Чорнобильської АЕС.
У грудні 2016 року ДАЗВ опублікувало інформацію про можливість подання заявок на відведення земельних ділянок під розміщення об'єктів альтернативної енергетики на території зони відчуження.