Серед компаній, які хочуть будувати СЕС в Чорнобилі, буде проведено відкритий конкурс

Держагентство з управління зоною відчуження отримало близько 60 заявок на будівництво сонячних електростанцій від іноземних та вітчизняних інвесторів загальною площею, що перевищує відібрані 1172 га.

Аби обрати найкращі компанії для зведення у Чорнобилі об'єктів сонячної енергетики, уряд має намір провести відкритий конкурс, передає kmu.gov.ua.

«Потрібно створити абсолютно конкурентні умови для інвесторів, які хочуть взяти участь у масштабних проектах сонячної енергетики, - заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході наради 22 травня. - Необхідно відібрати компанії, які побудують СЕС відкрито, публічно, через зрозумілі процедури і механізми, тоді країна отримає найкращі інвестиції і мінімізує будь-які втручання».

За словами глави уряду, сонячна енергія дозволить зменшити залежність України від традиційних джерел та підвищить енергетичну безпеку. «У нас є територія для розміщення потужних сонячних станцій, - підкреслив Володимир Гройсман. - Інфраструктурно ми можемо прийняти цю «зелену» електроенергію і розподілити по території країни".

За словами міністр екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, ідея про перетворення зони відчуження у ключовий проект відновлювальної енергетики став порядком денним для уряду. «До максимально ефективної та швидкої реалізації запуску станції сонячної енергетики в зоні відчуження Володимир Гройсман залучив всі зацікавлені сторони", - наголосив голова екологічного відомства.

Учасники наради обговорили проблемні питання реалізації проектів вироблення сонячної енергії та залучення інвесторів.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №912 "Деякі питання стимулювання розвиту зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення", яка визначає розмір орендних ставок за використання державного майна, розташованого в зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення, а також має стимулювати залучення інвестицій в проекти відновлювальної енергетики в зоні відчуження.

Зона відчуження та зона безумовного (обов'язкового) відселення була обрана для розвитку альтернативної енергетики, у тому числі сонячної, бо на її території збереглися електричні мережі великої потужності, відповідна інфраструктура, яка раніше використовувалася для потреб Чорнобильської АЕС.

У грудні 2016 року ДАЗВ опублікувало інформацію про можливість подання заявок на відведення земельних ділянок під розміщення об'єктів альтернативної енергетики на території зони відчуження.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка