Селище у Німеччині завдяки ВДЕ виробляє у 4 рази більше енергії, ніж споживає

Селище Вільдпольдсрід, яке стало першим енергетично незалежним населеним пунктом Німеччини, нині виробляє у 4 рази більше енергії, ніж необхідно для власних потреб.

Для досягнення таких показників невеличкому селищу з населенням у 2,6 тисяч чоловік знадобилося 18 років.

У Вільдпольдсріді впровадження альтернативних джерел енергії почалося у 1996 році, коли посаду голови місцевої адміністрації зайняв Арно Зенгерле. Першим ділом новий мер склав словник, у якому роз’яснив жителям села поняття і процеси альтернативної енергетики, а також характер змін. Як результат, вже у 1997 році у селищі запрацював перший біогазовий завод, а у 1999-му на сільському референдумі більшість проголосувала «за» програму «WIR–2020», яка передбачала інтенсивний розвиток поновлюваних джерел енергії, екологічне зведення будівель з використанням екобудматеріалів (головним чином деревно-стружкових), захист водних ресурсів та екологічну утилізацію стічних вод.

3.jpg

Вільдпольдсрід вдало скористався енергореформою, започаткованою прийнятим у 2000 році Законом про поновлювані джерела енергії. Документ, який створював сприятливі умови для установки та експлуатації альтернативних джерел, вводив пільгові тарифи на електроенергію, вироблену за допомогою ВДЕ, а операторам електростанцій гарантував оплату продукції на 20 років вперед, дозволив селищу не тільки окупити альтернативні енергетичні об’єкти, а й почати на них заробляти.

Ініціативні жителі німецького селища створили компанію EW GmbH Hutoi, яка за 4,4 млн німецьких марок побудувала перші дві вітряні станції потужністю 3,5 МВт/год енергії. Примітно, що компанія отримала невеликий грант від уряду землі Баварія - 200 тис німецьких марок, решта витрат покрили акції (25%) та залучені кошти (75%).У червні 2001 року громада Вільдпольдсріду створила ще одну компанію EW GmbH & Co.KG Хаарберг, 94 інвесторами якої виступили місцеві жителі - кожен вніс від 5 до 25 тис. євро. На цей раз у будівництво чергових двох вітроенергетичних станцій потужністю 4,5 МВт інвестували 6,6 млн німецьких марок, з яких 2,5 млн – акції та 4,5 млн – залучені кошти. Як результат, вже у 2002 році Вільпольдсрід повністю перейшов на «зелену» енергію власного виробництва, а у 2007 виробив на 250% більше енергії, ніж йому необхідно, і почав заробляти, скидаючи надлишки у загальну енергетичну мережу Німеччини.

За останні 15 років жителі маленького баварського села вклали у розвиток відновлюваної енергетики близько 40 млн євро (приблизно по 1000 євро в рік з людини). Примітно, що рішення про інвестиції громада приймала на референдумі. Нині у селищі працює 9 вітрових електроустановок, дві невеликі гідроелектростанції та 5 біогазових станцій, які працюють на корінні зернових, а також споруди з рослинами, які очищають воду. На додачу, сьогодні дев'ять муніципальних будівель та понад 190 домашніх господарств обладнані сонячними панелями.

Однак, саме участь у пілотному експерименті компанії «Сіменс» зі створення системи, яка дозволяє балансувати коливання напруги у мережі від альтернативної електроенергії, дозволила селищу збільшити енергетичну продуктивність до нечуваних у Німеччині розмірів. Виміри, які закріпили за вітряками перше місце, за біогазом – друге, за сонячними батареями – третє, а за гідроелектростанціями – четверте, допомогли заощадити ще більше енергії. Як результат, у 2014 році Вільдпольдсрід виробив у 4 рази більше енергії, необхідної для власних потреб, і заробив на продажі надлишків 4,7 млн євро. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: