Село на Прикарпатті економить до 30 тис грн за рік завдяки освітленню на сонячних батареях

Вуличне освітлення на сонячних батареях дозволяє селу Рошнів(Івано-Франківська область) економити близько 30 тисяч гривень щорічно.
 
Населений пункт перейшов на альтернативний вид енергії у вуличному освітленні в рамках проекту ЄС з енергозбереження - два роки тому у селі було встановлено 27 ліхтарів.
 
Відтоді сонячні батареї, прикріплені до звичайних електроопор, накопичують сонячну енергію протягом дня, щоб ввечері та протягом ночі освітлювати центральну вулицю Рошнева. На оснащення однієї сільської вулиці сонячними батареями затрачено понад 200 тисяч гривень.
 
За словами сільського голови Богдана Бідочко, дорогий проект окупиться за кілька років. Враховуючи нинішні ціни, у 2015 році село зекономить на вуличному освітленню на сонячних батареях 30 тисяч гривень.
 
Сонячні ліхтарі, за словами мешканців села, світять не гірше за традиційні електричні, натомість економія у порівнянні з державною електроенергією суттєва. Жителі поки що занурених у темряву провулків теж сподіваються на сонячне освітлення, бо електричне освітлення селу вже не по кишені. Наразі Рошнів готує новий енергозберігаючий проект, який дозволить до кінця року встановити сонячне освітлення на усіх вулицях.       

2.jpg
 
Сусідні з Рошневом села теж планують перейти на альтернативну енергію. У селі Вільшаниця мають намір встановити сонячні батареї на даху адміністративної будівлі – вироблену електроенергію будуть подавати в загальну мережу. Нині на Прикарпатті енергію небесного світила освоює вже з десяток сіл. Наразі у сонячних батареях сільські громади вбачають лише один недолік – їх треба раз на рік протирати від пилу.

По темі: Харківські вчені представили вуличний ліхтар на сонячних батареях

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка