Саудівська Аравія заощадить понад $200 млрд завдяки енергетичній реформі

Саудівська Аравія має намір перейти на газ і відновлювані джерелами енергії та заощадити понад $200 млрд протягом наступного десятиліття.

План енергетичної реформи, покликаний знизити залежність від нафтових доходів, оприлюднив міністр фінансів країни Мохаммед аль-Джадаан, передає mind.ua

«Одна з ініціатив, яку ми збираємося завершити, – це витіснення рідкого палива, – сказав міністр. – Ця програма дозволить уряду заощадити близько 800 млрд ріалів ($213,34 млрд) протягом наступних 10 років, які можуть бути використані для інвестицій».

Раніше цього місяця Саудівська Аравія підписала угоди про закупівлю електроенергії з сімома новими проектами у сфері сонячної енергетики, що є частиною планів щодо оптимізації структури енергоспоживання, що використовується для виробництва електроенергії.

«Замість того, щоб купувати паливо на міжнародних ринках по $60 і потім продавати його по $6 саудівським комунальним підприємствам або використовувати частину нашої квоти в ОПЕК для продажу за $6, ми збираємося фактично заміщати не менше 1 млн барелів нафти на добу день газом і відновлюваними джерелами енергії у найближчі 10 років», – пояснив Мохаммед аль-Джадаан.

Для Саудівська Аравії 2020 рік буде непростим на тлі низьких цін на нафту на світових ринках і проблем, з якими стикається система охорони здоров'я через коронавірус. Деякі державні компанії попросили скоротити дивіденди, які вони виплачують в казну у цьому році, щоб забезпечити капітальні витрати.

З огляду на це уряд також представив план сприяння внутрішнім інвестиціям, для якого очікуються кошти від державної нафтової компанії Aramco і державного інвестиційного фонду, активи якого складають 400 млрд. Мета – знизити залежність економіки від нафти і побудувати нові галузі, які створять мільйони робочих місць.

Уряд Саудівській Аравії хоче знизити рівень безробіття до 7% у 2030 році з 12,5% у кінці цього року. У ІІ кварталі 2020 року рекордні 15,4% працюючого населення в країні залишилися без роботи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка