Саудівська Аравія і Японія планують інвестувати $200 млрд у найбільший у світі сонячний парк

Суверенний фонд Саудівської Аравії і японська SoftBank Group Corp. планують реалізувати найбільший у світі проект у сфері сонячної енергетики. Цього року на розвиток проекту виділять $1 млрд., а загальна сума інвестицій сягне $ 200 млрд. До 2030 року генеруючі потужності сонячного проекту мають становити 200 ГВт, пише Інтерфакс-Україна.

Директор японської компанії Масаесі Сон назвав це «найбільшим сонячним проектом в історії». Днями в Нью-Йорку японці підписали угоду з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом щодо розробки проекту. Перша його стадія коштуватиме близько $5 млрд і почнеться у 2018-му з установки сонячної електростанції, потужності якої сягнуть 7,2 ГВт у 2019 році. В подальшому сонячні панелі будуть встановлюватися в різних місцях на території Саудівської Аравії. 

Панелі планують закуповувати у виробників з найнижчими цінами і імпортувати в країну, а в найближчих 2-3 роки Саудівська Аравія сама має намір випускати їх за конкурентною собівартістю. Поки що відсутні конкретні деталі щодо фінансування проекту, однак отримані від електрогенерації кошти стануть новими інвестиціями для наступних етапів його розвитку.

«Проект фінансуватиме власне розширення, – заявив М.Сон. – Нові інвестиції прийдуть з прибутку від початкових етапів. Не має потреби вкладати $ 200 млрд за один день. Все відбуватиметься крок за кроком». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка