Сан-Франциско першим у світі заборонило продаж пластикових пляшок

Забруднення пластиком є однією з найбільших проблем сьогодення. За статистикою, 50% пластика викидається після першого використання. Нові дослідження показують, що споживання води та їжі в пластикових пляшках і упаковках надзвичайно шкідливе для здоров'я, оскільки пластик містить хімічні речовини, які потрапляють в організм людини, пише science-andinfo.blogspot.com.

Одним з найбільш шкідливих сполук у пластику є бісфенол А. Встановлено, що вплив цього токсину під час вагітності призводить до зниження ваги у новонароджених дітей. Ця хімічна використовується в процесі виготовлення контейнерів для харчових продуктів, для покриття металевих банок тощо. Завдяки цьому, мабуть, всі люди мають певну кількість цієї речовини в крові. Крім того, було доведено, що бісфенол має катастрофічні наслідки для ендокринної системи, щитовидної залози та призводить до ожиріння і впливає на розвиток мозку у дітей.

Тому використання пластикових пляшок серйозно шкодить навколишньому середовищу і безпосередньо спричиняє проблеми зі здоров'ям. Зважаючи на це, місто Сан-Франциско стало першим містом, яке заборонило продаж пластикових пляшок для води. Це початок глобального руху, який має зменшити кількість щорічних відходів. Протягом наступних 4 років цю заборону на продаж пластикових пляшок з водою, що містить 21 унцій або менше, планується поступово вводити в громадських місцях. Згідно з GlobalFlare, дозволятимуть продавати воду у пластикових пляшках лише за відсутності альтернативного джерела води. Цю пропозицію активно підтримала кампанія Think Outside the Bottle, яка заохочує обмеження «екологічно недружнього продукту». Штрафи за порушення цієї заборони можуть досягати 1000 доларів, що, безумовно, стимулюватиме людей придбати багаторазові скляні пляшки.

Голова Комісії з питань навколишнього середовища Джошуа Арсе заявив, що заборона – це ще один крок вперед до досягнення мети, яка не потребує відходів. Раніше у Сан-Франциско забороняли пластикові пакети і контейнери з пінопласту, тому це не перша спроба зменшити забруднення пластиком. До 2020 року у місті планують ліквідувати всі відходи, що надходять на звалище. Реакція Американської асоціації напоїв, яка включає компанії Coca-Cola Co. та PepsiCo, була такою: «Заборона – це не що інше, як пошук вирішення проблеми. Це помилкові спроби керівників міст зменшити кількість відходів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка