США вкладуть $38 млн у виробництво енергії з рухомої води

США вкладуть у розробку економічно привабливих гідрокінетичних турбін (HKT) для приливних і річкових течій 38 мільйонів доларів.

Програму SHARKS(підводні гідрокінетичні та річкові кіломегаватні системи) запустило Агентство перспективних дослідницьких проектів(ARPA-E), передає building-tech.org

ARPA-E фінансує будь-яку нову технологію, яка може виробити енергію з поточної води, включаючи новий генератор, повітряний змій, натхненний підводними мантами, який розробляється SRI .

Система Sri Manta заснована на відносно простому повітряному змії у формі манти, зробленому з простих матеріалів, таких як піна і скловолокно. Повітряний змій прикріплений через трос до генератора, який, в свою чергу, закріплений на дні океану, затоки, річки або де-небудь ще, де рухається вода.

Генератори повітряних зміїв перетворюють енергію рухомої води у рух повітряного змія, а потім збирають енергію з цього руху.

Повітряні змії можуть працювати у повітрі або у воді, або де завгодно ще, де ви можете створити підйомну силу. Вироблення енергії може відбуватися на борту самого кайта (такий підхід використовується Makani Power з їх повітряними вітряними турбінами) або на іншому кінці троса, де тяга кайта перетворюється в електрику.

У своїй найпростішій реалізації кайт просто обертається так, що його широкий плоский живіт звернений проти руху води, щоб розмотувати трос, генеруючи електрику у міру того, як він переноситься. У кінці троса кайт повертається у найбільш обтічну форму, вказуючи на потік води, і трос втягує його назад. Фаза намотування, звичайно, вимагає енергії, але не так багато, як плата, генерується протифаза, і ця різниця і є вихідна потужність системи.

SRI націлена на середню потужність близько 20 кВт на кайт (достатньо, щоб забезпечити електрикою десяток будинків), хоча для досягнення цього повітряний змій повинен буде генерувати енергію у більшому процентному співвідношенні часу.

«Все, що рухається з відносно високою швидкістю у воді, становить потенційний ризик для морського життя, але ми робимо все, щоб переконатися, що біля системи Manta, буде безпечно плавати, - зазначають у SRI. – Наш повітряний змій рухається набагато повільніше, ніж лопаті турбіни, і у деяких випадках він все ще може генерувати енергію за рахунок поперечного руху, навіть якщо він рухається повільніше, ніж потік самої води».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка