США повністю відмовляться від вугілля протягом 12 років - Morgan Stanley

Енергетичні компанії США повністю відмовляться від вугілля до 2033 року.

Про це йдеться у новому звіті інвестиційного холдингу Morgan Stanley, передає hightech.plus

Ключовою альтернативою стануть відновлювані джерела - вітроенергетика і сонячні електростанції забезпечуватимуть 39% потреб США в електроенергії до 2030 року і більше 55% до 2035 року.

Між тим, за даними Управління енергетичною інформацією США (EIA), у найближчі два роки частка вугілля на енергетичному ринку Сполучених Штатів зросте. Відомство прогнозує зростання з 20% до 22% протягом 2021 року і до 24% - до кінця 2022 року. Morgan Stanley не заперечує ці дані, але зазначає, що мова йде не про тенденцію, а про «часовий спалах», який швидко перекриє глобальне прагнення до чистої енергії.

"Ціни на газ можуть зрости на 48% в цьому році, що призведе до збільшення вугільної генерації і збільшення вуглецевого сліду в секторі в 2021 році, - вважають аналітики. - Однак ми зберігаємо прогноз про постійне зниження надалі".

Холдинг пов'язує зміни з перемогою Джо Байдена, який зробив чисте виробництво електроенергії пріоритетним напрямком. Новий президент оголосив про повернення США до Паризької угоди з клімату і нових стандартів з викидів парникових газів.

У той же час уряд США не поділяє оптимізму Morgan Stanley. Міністерство енергетики США, яке торік виділило $64 млн на нові вугільні електростанції, не називає дати переходу до електроенергії без викидів CO2. Тоді представники відомства уточнили, що фінансування стосується "вугільних електростанцій майбутнього" з мінімальною кількістю викидів.

Аналітики Morgan Stanley пояснили, що енергетичні компанії збільшують фінансування відновлюваних джерел енергії, а технологічний прогрес робить сонячні панелі і вітрогенератори все більш ефективними. У свою чергу регіональний уряд чинить тиск на комунальні підприємства, вимагаючи щорічно знижувати викиди CO2 і шукати нові рішення для виробництва електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка