США можуть закрити всі вугільні електростанції до 2035 року

У США всі існуючі вугільні теплоелектростанції можуть закритися до 2035 року і потреби у нових не виникне.

Про це йдеться у доповіді дослідників з Університету Каліфорнії, які опублікували дані про падіння цін на енергію сонця, вітру і акумулятори і показали, як ці тенденції вплинуть на розвиток чистої енергетики і скорочення використання викопного палива, передає nanonewsnet.

«Збереження існуючих обсягів виробництва гідроелектроенергії та атомної енергії, а також видобутку природного газу у поєднанні з будівництвом нових систем зберігання енергії дозволить забезпечити потреби США на 90% з чистих джерел, - наголошують вчені. - Такі заходи зажадають вливання $1,7 трлн в економіку країни, забезпечать новими робочими місцями до 530 000 чоловік на рік на всій території Штатів — і при цьому тарифи на електроенергію залишаться для споживачів на колишньому рівні».

Більш того, 90% енергії з відновлюваних джерел дозволяє уникнути $1,2 трлн витрат на охорону природи та охорону здоров'я до 2050 року.

При цьому вартість енергії на оптовому ринку буде продовжувати знижуватися і складе до 2035 року 4,2–4,6 цента за кВт*год.

Попередні дослідження прогнозували, що середня вартість енергії у США зросте на 12% за цей час у зв'язку з активним переходом на ВДЕ, вироблення яких поки коштує трохи дорожче традиційного спалювання мазуту і вугілля. Але уточнені розрахунки показують, що замість подорожчання ринок чекає поступове падіння вартості електроенергії.

На 90% чиста електроенергія забезпечить скорочення емісії вуглекислого газу на 88% до 2035, доводять автори доповіді. Також будуть знижені викиди частинок оксиду азоту на 96%, а двоокису сірки — на 99%. У підсумку до 2050 можна буде уникнути 850 000 випадків передчасної смерті серед громадян.

У доповіді описаний комплекс заходів і рекомендацій для законодавців.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, за 2019 рік емісія СО2 від енергетики не зросла, незважаючи на зростання економіки майже на 3%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка