США інвестують $30 млрд у власне виробництво напівпровідників

США інвестують $30 млрд у власне виробництво напівпровідників. 

Про це йдеться у розробленому Сенатом новому законопроекті, спрямованому на протистояння країнам Азії у напівпровідниковому виробництві за рахунок власних технологій, передає eenergy.media

Уряд профінансує кілька компаній, пов'язаних з проектуванням і виробництвом нових процесорів. Перші слухання Сенату з цього питання пройдуть у квітні.

Рішення Сенату створить нові робочі місця і знизить залежність США від інших країн у ланцюжках поставок напівпровідників.

Законопроект також не обмежиться лише фінансовою підтримкою – пакет Сенату включатиме й інші елементи для стимулювання технологічного сектора США.

Нова стратегія буде побудована на базі існуючого з минулого року, але все ще не схваленого законопроекту сенатора Чака Шумера. Одна із запланованих програм повинна надати гранти компаніям, що інвестують в американські заводи і обладнання для виробництва напівпровідників, а також вкладаються у дослідження і розробки у цій галузі. Інша програма запропонує уряду встановити державно-приватне партнерство для формування консорціумів з виробництва "вимірно безпечної мікроелектроніки".

"На ринку напівпровідників має бути більше ємності, — прокоментував законопроект віце-президент аналітичної компанії ASI Кент Тіббілс. - Попит буде тільки зростати, різні сектори економіки повинні мати у своєму розпорядженні великі потужності, не тільки для ПК, але і для автомобільної промисловості та інших ринків, де напівпровідники все частіше відіграють важливу роль».

Інтерес до розвитку власного виробництва виник в уряду США не випадково. Кілька місяців тому на напівпровідниковому ринку виникла глобальна нестача чіпів через підвищений попит з боку ІТ-компаній і автовиробників. Провідні автоконцерни, включаючи Volkswagen, Ford Motor, Subaru, Toyota Motor, Nissan Motor і багато інших, вже скоротили поставки автомобілів через дефіцит чіпів, а галузеві аналітики прогнозують збереження дефіциту на найближчі два роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка