США економитиме мільярди доларів завдяки переходу на електромобілі

Масове використання електромобілів дозволило б США економити щороку десятки мільярдів доларів.

Про це заявили дослідники з Північно-західного університету, розташованого у місті Еванстон у передмісті Чикаго, штат Іллінойс, передає newatlas.

Вченим вперше вдалося перевести ефект від зменшення на дорогах автотранспорту з двигунами внутрішнього згоряння на бензині і дизельному паливі у доларовий еквівалент.

Аналіз об'єднав кліматичне моделювання з даними про парки транспортних засобів та громадську охорону здоров'я, щоб показати, що електромобілі (ЕV) можуть звести нанівець значний збиток, завданий зміною клімату і забрудненням повітря, а також запобігти багатьом передчасним смертям.

Викиди, які продукують двигуни внутрішнього згоряння, забруднюють повітря, яке огортає багато великих міст по всьому світу і викликає мільйони передчасних смертей щороку.

У випадку дизельних двигунів оксид азоту, який виділяється при спалюванні палива, вступає в реакцію з сполуками в атмосфері, створюючи затяжні хмари забруднення, які можуть призвести до довгострокових проблем зі здоров'ям, таких як інсульт, хвороби серця і рак легенів.

Використовуючи хімічну кліматичну модель, команда змогла змоделювати, як ці забруднюючі речовини взаємодіють з погодою і викидами з інших джерел, таких як виробництво електроенергії, і як картина може змінюватися в залежності від того, який відсоток електромобілів знаходиться на дорозі. Потім ці дані були об’єднані з загальнодоступними медичними даними для визначення впливу на здоров’я різних сценаріїв переходу на електромобілі.

У рамках цієї роботи команда спиралася на дані про автопарк США і викиди за 2014 рік. Згідно з одним із сценаріїв, коли 25% автомобілів на дорогах, що працюють на двигунах внутрішнього згоряння(ДВС), були замінені на електричні у 2014 році, і вони були заряджені енергетичною інфраструктурою, створеною у тому році, це запобігло б потраплянню 250 мільйонів тонн вуглекислого газу в атмосферу.

Щоб оцінити загальні витрати (або економію) таких заходів, вчені присвоїли доларові значення клімату і збитку громадському здоров'ю.

"Соціальна вартість вуглецю та цінність статистичного життя - це гарно вивчені та багато обговорювані показники, які регулярно використовуються для прийняття політичних рішень, - говорить Деніел Хортон, старший автор дослідження. - Це допомагає надати відчутну цінність наслідків викиду в основному нематеріальних газів в суспільну сферу, яка є нашою загальною атмосферою".

Так, за підрахунками вчених, при сценарії внутрішнього згоряння, коли 25% автомобілів внутрішнього згоряння будуть замінені на електромобілі, це заощадить США близько 17 мільярдів доларів на рік. Якби число електромобілів досягало 75% автопарку, то щорічна економія збільшилася б до $70 млрд, а число збережених щороку від передчасних смертей життів становило б сотні тисяч.

"Це дослідження показало, що перехід на електромобілі не тільки скорочує викиди парникових газів, але й рятує життя людей”, - каже Деніел Хортон з Northwestern, старший автор дослідження.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: