Швидкість танення льодовиків зросла за чотири роки на 78 млрд тонн

Щорічна швидкість танення льодів зросла на 78 млрд тонн у 2015-2019 роках.

Проаналізувавши недавно розсекречені супутникові дані, вчені розрахували, що з 2015 року 220 000 гірських льодовиків Землі втрачають понад 328 млрд тонн льоду і снігу у рік, передає hightech.plus

Цього обсягу вистачило б для того, щоб щороку занурювати, наприклад, Швейцарію на 7,2 метра під воду, підрахували європейські вчені.

«Щорічна швидкість танення льодів зросла з 2015 по 2019 роки на 78 млрд тонн, порівняно з періодом 2000-2004, - заявив Ромен Гюгоне з Вищої технічної школи Цюріха і Університету Тулузи. - Темпи зменшення льоду подвоїлися за останні 20 років, половина льодовиків, що розтанули, припадає на територію США і Канади».

Це дослідження вперше використовувало тривимірні супутникові зображення для вивчення всіх льодовиків, не пов'язаних з льодовими щитами Гренландії та Антарктики. Раніше вчені займалися або окремими регіонами, або оцінювали втрату льоду за гравітаційними даними, які мають велику межу похибки.

«Швидкість танення льодів на Алясці одна з найвищих на планеті, - сказав Ромен Гюгоне. - Льодовик Колумбія відступає у середньому на 35 метрів на рік».

Втім, тануть майже всі льодовики світу, навіть тибетські, які вважалися стабільними. За винятком кількох в Ісландії та Скандинавії, де збільшилися опади, в інших регіонах швидкість танення наростає.

Цей процес відображає глобальне зростання температури, і причиною йому - спалювання вугілля, нафти і газу, вважають автори дослідження. Ряд дрібних льодовиків зник повністю. Так, два роки тому в Ісландії зник через потепління Окйекудель, який покривав 40 кв. км.

«Десять років тому ми говорили, що льодовики — індикатор зміни клімату, але тепер вони стають меморіалами кліматичної кризи», — сказав Міхаель Земп, директор Всесвітньої служби моніторингу льодовиків.

Минулорічне дослідження прийшло до висновку, що світ вже втратив всі або майже всі шельфові льодовики від Гренландії до російської Арктики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка