Швейцарський стартап створив робота на сонячних батареях для боротьби із бур’янами

Швейцарський стартап ecoRobotix створив робота на сонячних панелях з елементами штучного інтелекту. За допомогою спеціальної антени робот сканує посіви, їздить між грядками та знаходить і обприскує бур’яни, пише Reuters.

Зовні робот нагадує столик на коліщатках. Його вже випробували на плантації цукрових буряків у місті Бавуа, Швейцарія. Після закінчення тестувань рідину замінять на справжній гербіцид для боротьби з бур’янами. Розробники ecoRobotix упевнені, що робот може скоротити використання гербіцидів і пестицидів у сільському господарстві до 20 разів. Такої думки дотримуються інвестори, упевнені, що розробка знизить потребу в універсальних гербіцидах і генетично модифікованих зернових.

«Якщо вдасться зменшити кількість гербіцидів у 10 разів, то це вже стане дуже важливим для фермера з точки зору продуктивності. Це також екологічна технологія, що згодом стане дуже популярною, якщо не обов’язковою, – сказав директор компанії ROBO Global, яка керує інвестиціями у робототехніку та автоматизацію».

Дослідницький проект «розумне розпилення» спільно з компанією Bosch розпочав найбільший у світі виробник насіння та пестицидів Bayer. Німецькі партнери планують випередити конкурентів, використовуючи бортовий шість різних гербіцидів. Поява подібних пристроїв особливо необхідна у зв’язку з тим, що багато бур’янів виробили стійкість до гербіцидів. Швейцарський стартап вже заявив про готовність розпочати раунд фінансування. Компанія планує вийти на ринок на початку 2019 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: