Швейцарський стартап розробив пластикову накладку для сонячних панелей, яка подвоює їхню ефективність

В той час, як сучасні сонячні панелі можуть похвалитися коефіцієнтом перетворення енергії близько 18-20%, швейцарський стартап Insolight, демонструє вдвічі більший показник – 36,4%, інформує ko.com.ua. Цей рекордний результат підтверджений незалежним тестуванням, що провів німецький Інститут Фраунгофера.

Insolight домігся такого успіху завдяки використанню дуже тонкої структури, що направляє промені світла на невеликі високоефективні сонячні елементи. Ці «суперелементи» мають коефіцієнт перетворення 42% і складаються з багатьох шарів, що поглинають різні довжини хвиль. Вони дуже дорогі, тому досі застосовувалися в космічних апаратах.

Щоб знизити собівартість конструкції, інженери Insolight використовували сегменти «суперелементів» площею всього кілька квадратних міліметрів. Все падаюче на панель сонячне світло фокусується на цих ділянках за допомогою прозорої пластикової пластини з інтегрованим масивом міліметрових лінз. Пластина переміщується протягом дня всього на кілька міліметрів, орієнтуючись на датчик, що відслідковує положення сонця. Це дозволяє вловлювати 100% сонячних променів незалежно від кута падіння.

Свій прототип компанія розробила і виготовила в Лабораторії прикладних фотонних пристроїв Федеральної Політехнічної школи Лозанни (EPFL) за програмою Innogrants, призначеної для підтримки перспективних стартапів.

Схожі системи уже демонструвалися в декількох лабораторіях, але дане рішення, за словами розробників, відрізняє майже повна готовність до впровадження.

«Всі компоненти були спочатку спроектовані, так, щоб їх було легко випускати в масових масштабах», – заявив Метью Акерманн (Mathieu Ackermann), один з трьох випускників EPFL, що стали засновниками Insolight.
Тепер їм належить підтвердити економічний потенціал своєї концепції, створивши на її основі систему комерційного рівня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка