Швейцарський стартап використає старі лопаті вітрогенераторів у гравітаційних накопичувачах енергії

Швейцарська компанія Energy Vault використає старі лопаті вітрогенераторів у гравітаційних накопичувачах енергії.

Стартап уклав угоду з італійським енергетичним гігантом Enel, передає enelgreenpower.com

Зокрема, передбачається використовувати подрібнені лопаті вітряних турбін, які виготовлені з непридатних для повторної переробки композитних матеріалів, у бетонно-композитних блоках гравітаційних накопичувачів енергії. «Такий матеріал надає блокам більшу стабільність і надійність, збільшує їх довговічність і знижує витрати», — пояснюють у Enel.

Energy Vault розробляє і будує гравітаційні системи накопичення енергії. Такі накопичувачі працюють за принципом, який застосовується у гідроакумулюючих електростанціях, тільки замість води компанія використовує тверді матеріали. Пристрій накопичувача піднімає вантажі (композитні блоки) вагою 35 тонн кожен на висоту (зарядка накопичувача) і «скидає» їх вниз (перетворення потенційної і кінетичної енергії в електричну).

Energy Vault стверджує, що система може досягати ефективності приблизно в 90%, працювати протягом 30-40 років, забезпечуючи необмежену кількість циклів і без зниження початкової ємності. Компанія заявляє, що використовує екологічно стійку сировину, а саме відходи, які в іншому випадку направляються на звалища.

У червні Saudi Aramco Energy Ventures( SAEV), венчурний підрозділ найбільшої в світі нафтогазової компанії Saudi Aramco (Саудівська Аравія), придбало частку в Energy Vault.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка