Швейцарский стартап розробив сонячну електростанцію в контейнері

У Швейцарії розробили складну фотоелектричну систему на 5,6 кВт, розраховану на транспортування в стандартному вантажному контейнері і швидкий запуск в роботу всього однією людиною.

Мобільну сонячної електростанцію представив стартап PWRstation, передає eenergy.media

В основі контейнерної СЕС лежить конструкція EXOrac Tryptic - система важелів, які дозволяють компактно збирати пристрій і виконують функцію опори для фотомодулів у розкладеному стані.

Нова установка PWRstation складається з 15 сонячних панелей потужністю 375 Вт кожна і ціною 7050 доларів США. У 10-футовому морському контейнері поміщаються дві такі моделі. Як пояснює генеральний директор і засновник стартапу Роберто Альбертелла, головна перевага розробки полягає у мобільності.


"Системи на основі Exorac придатні для використання у збройних силах, так як їх застосування не обмежує свободу пересування, і при надзвичайних ситуаціях, тому що вони дозволяють швидко отримати надійне джерело енергії, незалежний від додаткового постачання, що характерно, наприклад, для дизельних електрогенераторів», - пояснює він.

PWRstation має намір випустити і більші рішення на базі EXOrac Tryptic. Зараз компанія працює над створенням комерційного продукту, який буде відповідати розмірам 40-футового контейнера і включати 100 сонячних установок по 3 кВт кожна, їх можна буде збирати і розкладати менш ніж за півгодини.

«Створення мобільних фотоелектричних установок передбачає пошук компромісу між вартістю і масою, - кажуть у PWRstation. - Хоча полегшені сонячні модулі дорожче традиційних, для них потрібно менш масивна і отже більш дешева несуча конструкція, тому ми використовуємо у своїх розробках легкі і потужні напівжорсткі сонячні панелі».

Крім мобільних рішень, PWRstation пропонує компактну систему з шести фотомодулів Veetoo, яка призначена для експлуатації у складі армійських напівстаціонарних установок, а також для постійного розміщення на промислових будівлях. Її невеликі блоки добре підходять для монтажу на старих покрівлях, так як їх можна швидко складати незалежно один від одного на час ремонту і заміни даху.

Системами PWRstation вже користуються і комерційні компанії, наприклад, Schneider Electric, і гуманітарні організації, такі як Управлінню Верховного комісара ООН і Пуерто-риканська Iniciativa Comunitaria.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка