Швейцарські вчені підвищили ефективність гнучкого сонячного елемента до 21,4%

У Швейцарії розробили гнучкий сонячний елемент з міді, індію, галію та селену (CIGS) на поліамідній пластиковій плівці з ефективністю 21,38%.

Дослідники з Федеральної лабораторії матеріалознавства та технологій (EMPA), передає building-tech.org

Гнучкий сонячний елемент був виготовлений методом низькотемпературного спільного випаровування для вирощування тонкої світлопоглинаючої напівпровідникової плівки CIGS. Вчений EMPA Широ Нішівакі оптимізував склад шару і лужних присадок для досягнення поліпшених характеристик.

Дослідники проаналізували ефекти комбінованого впливу тепла і світла та виявили збільшення фотоелектричних характеристик, які, за їхніми твердженнями, залишаються стабільними.

Дослідницьку групу, що домоглася рекордної ефективності, очолює керівник лабораторії тонких плівок і фотоелектричної енергії Айодхья Тіварі. «Гнучкі та легкі сонячні модулі, отримані за допомогою цієї технології, особливо підходять для застосування на дахах та фасадах будівель, теплицях, транспортних засобах, дирижаблях та портативних електронних пристроях, - сказав він. -EMPA співпрацює зі швейцарською компанією Flisom у виробництві гнучких і легких сонячних модулів за допомогою рулонних процесів для таких додатків».

Результат був підтверджений німецьким інститутом сонячних енергетичних систем імені Фраунгофера (Fraunhofer ISE).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка