Швейцарська компанія розробила систему монтажу сонячних панелей до вітрогенераторів

Швейцарська Smartvolt розробила спеціальну систему кріплення, яка сприяє швидкому розгортанню невеликих наземних фотоелектричних систем біля основи вітрових турбін.

Експерти сходяться на думці, що сонячна та вітрова енергія однаково необхідні для підтримки енергетичного переходу. Ці дві технології рідко поєднуються на одному майданчику, але це може змінитися в майбутньому. Принаймні, про це мріє Вернер Палм, керуючий директор швейцарського виробника монтажних систем Smartvolt AG. Зараз компанія співпрацює з німецькою Westfalen Wind, що запровадила інноваційний пілотний проект потужністю 96,8 кВт в зоні вітрової турбіни, пише PV-magazine.

Дві компанії використовують систему кріплення Smartvolt для розгортання попередньо зібраних сонячних модулів, які можна просто розкласти на місці.

«Завдяки нашій запатентованій технології сонячні панелі можна встановити за три хвилини за кіловат, а демонтувати приблизно за шість хвилин, - сказав Палм. – Фотоелектричну систему можна легко демонтувати, якщо майданчик вітрової електростанції потрібен для технічного обслуговування. Як правило, це потрібно лише раз на 20 років. Тоді сонячні модулі можна скласти і встановити знову після завершення робіт».

Обидві компанії бачать переваги цієї комбінації, оскільки технічна інфраструктура для підключення фотоелектричної системи до електромережі вже існує. Річна продуктивність сонячної станції становить близько 85 000 кВт-год, що може покривати близько двох третин власних потреб вітроелектростанції на рік. Це близько 96000 кВт-год, які зазвичай генеруються самою вітротурбіною.

2.jpg

Щоразу, коли вітрогенератор не обертається, власні потреби в електроенергії можуть бути покриті сонячною електростанцією.

Однак бюрократичні фактори все ще перешкоджають прориву технології. Чисті виробничі витрати на систему потужністю 100 кВт становлять близько € 600 ($ 730) за встановлений кіловат. Крім того, існують збори за дозвіл на будівництво та інші витрати. Але якщо такі перешкоди будуть усунені, кілька сотень кіловат сонячної енергії можна буде встановити на вітрових електростанціях без додаткових витрат. Це значно зменшить витрати і зробить загальну концепцію більш економічно привабливою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка